Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною пані Катериною Ющенко переглянув творчий звіт митців Дніпропетровської області «Джерело народне бережемо», яким продовжується Фестиваль мистецтв України.
Глава держави привітав учасників, організаторів і гостей творчого звіту «Джерело народне бережемо».
У своєму вітальному слові В.Ющенко процитував Дмитра Яворницького, який писав про Дніпропетровщину: «Коли б мене Господь виніс куди-небудь на Україну, в хуторець коло Дніпрових порогів, то я був би найщасливішим у світі чоловіком…»
Президент підкреслив, що Дніпропетровщина – це історія козацтва, це п'ять із восьми козацьких Січей. На Микитинській Січі Богдана Хмельницького було обрано гетьманом України. Звідси розпочалася визвольна боротьба українського народу за свободу і незалежність. Гетьмани Петро Конашевич-Сагайдачний, Михайло Дорошенко, кошові отамани Іван Сірко, Кость Гордієнко, Яким Ігнатович, Петро Калнишевський – ці імена слава Дніпропетровщини й усієї України.
Глава держави наголосив, що сьогодні Дніпропетровська область – один з найпотужніших індустріальних центрів країни. І водночас це земля, що своїми талантами здавна живила національну культуру. В.Ющенко нагадав, що тут стоїть храм, збудований у ХVIII столітті зодчим Якимом Погрібняком, який став прообразом «Собору» Олеся Гончара.
Дніпропетровщина дала Україні історика Дмитра Яворницького, письменників Валер'яна Підмогильного та Андріана Кащенка, поета й правозахисника Івана Сокульського. Тут навчалися і розпочинали свій творчий шлях Олесь Гончар і Павло Загребельний.
Президент додав, що цей край уславився петриківським розписом і багатими традиціями народного мистецтва.
Сьогодні на головній сцені України своє мистецтво представляє велика творча родина Дніпропетровщини – професіонали та аматори. Це, зокрема, ансамбль народних інструментів «Троїсті музики», народний ансамбль танцю «Орлятко», вокально-фольклорний ансамбль «Веселі нотки», народний ансамбль «Першоцвіт», академічний вокально-хореографічний ансамбль «Славутич», фольклорний гурт «Микитин Ріг», аматорський народний хор з Покровського району.
Перед початком концерту Президент і його дружина оглянули виставку робіт декоративно-ужиткового й образотворчого мистецтва Дніпропетровщини.
У рамках заходу Глава держави також вручив державні нагороди митцям Дніпропетровської області.
Фестиваль мистецтв України проводиться відповідно до Указу від 14 лютого 2008 року. Захід відбувається з метою сприяння розвитку академічного, традиційного, народного і сучасного мистецтва, професійної та аматорської творчості, а також популяризації етнічних і культурних традицій регіонів нашої держави.
Довідково:
Загалом у концерті взяли участь близько 1350 учасників, серед яких - академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич», український народний хор «Червона калина», ансамбль танцю «Горицвіт» Дніпропетровського училища культури, заслужені артисти України Тетяня та Андрій Бабичі, дитячий зразковий вокально-фольклорний ансамбль «Веселі нотки» із м. Марганця та багато інших.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Президент і його дружина переглянули творчий звіт митців Дніпропетровської області"