XXI сторіччя – час змін, нових технологій, інноваційного розвитку та використання альтернативних джерел енергії. Ще декілька десятків років тому сонячні колектори для гарячого водопостачання, використання енергії сонця для вуличного освітлення й освітлення паркових зон, енергозберігаючі електрообігрівачі та світлодіодні світильники – були лише проектом і мрією енергетиків. Сьогодні – це реальність.
Першою лампою, яку побачив світ – була масляна. Вона з'явилася в епоху античності у греків у вигляді металевого «чайничка» з маслом, крізь носик якого був пропущений фільтр. Ця лампа коптила багато сторіч, тому що лампове скло винайшли лише у другій половині XVIII століття.
Через якийсь час по тому з'явилася електрична лампа. Генієм, завдяки якому цей винахід знайшов право на існування, був американський учений Томас Эдісон.
Але винайшовши таку дивну річ, як електрична лампа людство не зупинилося. І от сьогодні новітні технології з розвитку енергозбереження йдуть стрімко вперед.
Про те, як саме розвивається цей напрямок, які програми існують, розглядали сьогодні на засіданні Науково-технічної Ради з енергозбереження при облдержадміністрації, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра ХОХОТВИ.
У 2006 році в області була прийнята Програма енергозбереження Донецької області. Розрахована вона на 4 роки. Про те, як виконується її реалізація, розповів перший заступник начальника Головного управління промисловості й розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрій АМБРОС. За його словами, з початку реалізації Програми за 2006-2008 роки в області зекономлено 4,7 млн.т у. т на суму близько 3,9 млрд. грн. Показник ефективності від впровадження енергозберігаючих заходів у 2008 році склав 1,17 грн. на 1 грн. вкладених коштів, незважаючи на значний спад обсягів виробництва в промисловому комплексі області наприкінці року.
«Тільки у 2008 році за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів зекономлено 1,6 млн. т у.т. паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі близько 70,0 млн. куб. м природного газу, 277,4 млн. кВт. електроенергії, близько 83,00 тис. Гкал теплоенергії, на суму близько 1,8 млрд. грн.», - зауважує Юрій АМБРОС.
За 9 місяців поточного року в області зекономлено 1060,0 тис. т у. т паливно-енергетичних ресурсів на суму понад 2,0 млрд. грн.
Також слід зазначити, що заходи щодо реалізації Програми тривають. Так, на металургійних підприємствах області здійснюється впровадження енергозберігаючих заходів у рамах довгострокових програм технічного переоснащення як у доменному, так і сталеливарнім виробництві. «Це такі масштабні проекти, як оснащення доменних печей установками вдмухування пиловугільного палива, структурна перебудова сталеплавильного виробництва шляхом заміни мартенівських печей конвертерами й електродуговими печами з одночасним впровадженням машин безперервного лиття заготівок», - сказав Юрій АБРОС.
Галуззю, де необхідно впроваджувати енергозберігаючі заходи, є й житлово-комунальне господарство. Торік економія паливно-енергетичних ресурсів склала 28,3 тис. т у.т. на суму 39,1 млн. грн., в основному за рахунок заміни застарілих казанів на високоефективні, заміни труб на ізольовані пінополіуретаном і ін.
Слід зазначити, що на сьогодні розглядаються можливості реалізації ряду інших розроблених проектів з використанням різних технологій електроопалення, нових видів обігрівачів, інфрачервоних випромінювачів електродних казанів, а також розпочато роботу щодо впровадження теплових насосів як у житлово-комунальному господарстві, так і в бюджетній сфері.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нові можливості енергозберігаючих технологій"