В країнах з розвиненою ринковою економікою мале підприємництво є важливою умовою господарського розвитку й оздоровлення не тільки економіки, але й усього громадського життя, становлення громадянського суспільства. Розвиток підприємницького сектору в нашій країні та регіоні просувається поки важко та болісно. Підприємницький клімат не цілком сприятливий, відсутня широка система підтримки підприємництва. Однак кроки назустріч підприємцеві все-таки вже зроблені.
Так, сьогодні в режимі відеоконференції відбулося розширене засідання Координаційної ради облдержадміністрації з питань розвитку підприємництва під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Бориса АДАМОВА. У заході також взяли участь голова постійної комісії з питань реформування промислових підприємств, розвитку малого та середнього бізнесу, і створення нових робочих місць Геннадій ТКАЧЕНКО, представники податкової адміністрації, Донецької ТПП, обласної Ліги ділових та професійних жінок, а також представники міст і районів області.
Серед питань, винесених на розгляд, були ті, що стосувалися виконання Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» і постанови КМУ № 526 «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру в сфері господарської діяльності», виконання місцевих програм розвитку малого підприємництва й використання методів для рішення проблемних питань. Були обговорені заходи щодо підвищення ефективності роботи дозвільних центрів.
Під час обговорення стану виконання Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», голова представництва Держкомпідприємництва України в Донецькій області Олександр ГОРЛОВ порадив усім містам і районам, без винятку, звернути особливу увагу на матеріально-технічне забезпечення дозвільних центрів, що є одним з аспектів ефективної роботи. А про зростаючу продуктивність роботи дозвільних центрів говорить статистика. Так, за 10 місяців поточного року в дозвільні центри області надійшло більше 29 тисяч звернень суб'єктів господарювання. Але головна оцінка роботи центрів буде виставлена самими підприємцями шляхом анкетування.
Що ж стосується рішення проблемних питань підприємництва на місцевому рівні, то на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 518 «Про створення місцевих і регіональних галузевих рад підприємців» у регіоні проводиться відповідна робота. Адже це - конструктивний інструмент, що дає можливості почути підприємця, надати необхідну підтримку, оперативно інформувати. За словами голови комітету з малого та середнього бізнесу Донецької ТПП Владлена СИСУНА, створення подібних рад допоможе швидше «достукатися» до органів влади.
Подібна раду у сфері торгівлі, агропромислового комплексу й реклами створено і Донецькою міською радою. Однак активність суб'єктів господарювання не висока. На даний момент у раду подано 15 заявок, 10 з яких представники великого бізнесу.
Підводячи підсумки засідання, присутні рекомендували міським головам і головам райдержадміністрацій вжити заходів щодо дотримання чинного законодавства відносно приміщень дозвільних центрів і матеріально-технічного забезпечення адміністраторів, активізувати взаємодію з місцевими галузевими радами підприємців, шляхом залучення їх представників до участі в роботі.
«Своєчасне виконання постанов та інших нормативних актів – це вже запорука успіху», - сказав наприкінці Борис АДАМОВ.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулося розширене засідання Координаційної ради облдержадміністрації з питань розвитку підприємництва "