![В обласному онкологічному диспансері відкрито першу чергу реконструйованого операційного блоку](http://www.oda.ck.ua/images/news/2009/news108_b.jpg)
13 листопада в обласному онкологічному диспансері відкрито першу чергу реконструйованого операційного блоку. З нагоди цієї події на Черкащині побував заступник міністра охорони здоров’я Валерій Бідний. Серед почесних гостей медичного закладу цього дня були також голова облдержадміністрації Олександр Черевко та голова обласної ради Володимир Гресь, депутати Верховної Ради. Вони оглянули операційний блок та ознайомилися з роботою діагностичного та хірургічних спеціалізованих відділень, побували в дитячому гематологічному відділенні.
За своєю потужністю та досягненнями Черкаський обласний онкодиспансер небезпідставно вважається одним із найкращих в Україні.Тут активно впроваджуються нові методи діагностики та лікування хворих. Позитивні результати дає використання об’ємних, реконструктивних та комбінованих операцій, впровадження високотехнологічних хірургічних втручань.
- Сьогодні ми маємо один з найкращих онкологічних центрів в Україні, де надається якісна та кваліфікована високоспеціалізована допомога. Кошти державного та обласного бюджету, спрямовані на розвиток онкологічної служби області, тут фахово трансформовані в сучасні методи лікування, новітні технології, що дозволяє наблизити медичну допомогу до європейського рівня., – зазначив голова облдержадміністрації Олександр Черевко.
За словами головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Віктора Парамонова, щороку тут проходять лікування 11 тисяч стаціонарних хворих, звертаються за лікарською допомогою і мешканці інших областей.
- Заклад фінансується з обласного бюджету. Зокрема, цього року на онкологічний диспансер з обласного бюджету було виділено близько 20 мільйонів гривень. Не залишають поза увагою наш заклад і меценати, надавши тільки цього року близько 3 мільйонів гривень матеріальної допомоги, - відзначає Віктор Парамонов.
Заступник міністра охорони здоров’я Валерій Бідний вручив головному лікарю онкодиспансеру сертифікати на бронхофіброгастроскоп та 3 сучасні апарати штучної вентиляції легень.
– Ще 4 апарати ШВЛ будуть поставлені для області вже наступного тижня – пообіцяв заступник міністра.
Крім того з нагоди 55-річчя від дня створення медичної установи вручив кращим працівникам закладу почесні відзнаки Кабінету Міністрів України.
Голова облдержадміністрації Олександр Черевко відзначив, що обрана впродовж останніх років стратегія щодо посилення третинного рівня медицини області повністю себе виправдала. Проте, він зазначив, що обласний центр досі не має обласної дитячої лікарні.
– Обласна влада вже упродовж 5 років піднімає це питання. Нині в державному бюджеті на наступний рік закладені 65 млн. грн.. на завершення цього довгобуду. Будемо сподіватися, що заклад буде добудовано та здано в експлуатацію найближчим часом.
Для довідки:
"Черкаський обласний онкологічний диспансер"
Черкаський обласний онкологічний диспансер – це сучасний спеціалізований медичний заклад третього рівня надання медичної допомоги, акредитований на вищу акредитаційну категорію, який забезпечує кваліфіковану, стаціонарну та консультативну поліклінічну допомогу населенню і здійснює методичне керівництво організацією протиракової боротьби в області.
Диспансер був створений у 1954 році, до 1971 року розміщався у пристосованих приміщеннях. В 1971 році завершене будівництво диспансеру. Сьогодні онкодиспансер — це стаціонар на 430 ліжок, диспансерно-поліклінічне відділення на 150 відвідувань в день, параклінічні підрозділи, інженерно-технічні підрозділи.
В 2009 році виповнилось 55 років створення диспансеру. До складу закладу входить 10 центрів (8 з яких мають в своєму складі стаціонарні відділення), 3 стаціонарних відділення, диспансерно-поліклінічне відділення. Потужність стаціонарних відділень складає 430 ліжок, з них : торакоабдомінальне - 45 ліжок, мамологічне - 30 ліжок, гінекологічне - 35 ліжок, проктологічне – 30 ліжок, урологічне – 30 ліжок, променевої терапії - 80 ліжок, пухлин голови та шиї - 20 ліжок, хіміотерапевтичне - 60 ліжок, гематологічне - 60 ліжок, діагностичне – 10 ліжок, дитяче гематологічне – 20 ліжок, дитяче онкологічне – 10 ліжок. Крім того, функціонує відділення анестезіології з 9 ліжками для інтенсивної терапії.
Лікарями і середніми медичними працівниками диспансер укомплектований повністю,
Всього в диспансері працює 101 лікар, з них 3 Заслужених лікаря України; 77 лікарів атестовано – 98,7% від тих, що підлягають атестації; 48 (62,3%) мають вищу категорію; 22 (28,6%)- першу; 7 (9,1%)- другу категорію.
Диспансер оснащений сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. Активно впроваджуються нові методи діагностики та лікування хворих. Зокрема впроваджено імуногістохімічні дослідження, запроваджені об'ємні, реконструктивні, комбіновані операції, проводяться високотехнологічні хірургічні втручання для одномоментної або відстроченої реконструкції післяопераційних дефектів.
Головний лікар КЗ "Черкаський обласний онкологічний диспансеру" з 1998 року Парамонов Віктор Володимирович, Заслужений лікар України, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства.
Прес-служба облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В обласному онкологічному диспансері відкрито першу чергу реконструйованого операційного блоку"