![](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1141884646.jpg)
Перший заступник міністра промислової політики України Віталій Немилостивий провів брифінг, присвячений питанням виробництва медичної марлі на підприємстві "Медтекс", яке розташоване у м. Вовчанськ Харківської області. Брифінг відбувся відразу після повернення Віталія Немилостивого з цього міста, де він, за дорученням Прем'єр-міністра України, на місці ознайомився з нинішньою ситуацією на підприємстві і його можливостями.
Віталій Немилостивий нагадав журналістам, що під час недавньої селекторної наради Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила голові Харківської облдержадміністрації Арсену Авакову, Міністру промполітики і керівництву Держкомрезерву здійснити комплекс заходів для відновлення виробництва на вовчанському підприємстві "Медтекс", яке є єдиним в країні виготівником медичної марлі. Він також звернув увагу на те, що "Медтекс" - приватне підприємство, зі всіма витікаючими звідси наслідками.
"Якийсь час назад власник підприємства вирішив зупинити виробництво марлі через поганий збут продукції, хоча, враховуючи унікальність цього виробництва для країни, ситуація, на мій погляд, не була такою безнадійною, і треба було активніше відстоювати інтереси підприємства, - сказав перший замміністра.- Зараз "Медтекс" не працює вже близько 9 місяців, а його співробітники частково звільнені або знаходяться у відпустках".
За словами Віталія Немилостивого, керівник Держрезерву України сьогодні повідомив його про те, що з 10 млн. гривень, які було виділено на відновлення запасів медичної марлі, залишилося 4,3 млн. гривень, а на решту коштів вже закуплено марлю імпортного виробництва.
"Сьогодні я доповім першому Віце-прем'єр-міністру Олександру Турчинову по вовчанському підприємству, і, вважаю, до понеділка буде ухвалено рішення. Річ у тому, що якщо "Медтексу" перерахувати кошти, то перша марля буде випущена на підприємстві через місяць-півтора, - сказав перший замміністра.- Якщо ми одержимо гуманітарну допомогу, і у нас буде достатньо марлі для подолання нинішньої епідемії, то Уряд зможе використовувати згадані 4,3 мільйони гривень на це підприємство, щоб вже в січні почати поповнювати Держрезерв марлею вітчизняного виробництва. Якщо ж до понеділка не буде вирішено питання із забезпеченням країни марлею найближчим часом, то вказані кошти використають для закупівлі імпортної марлі, оскільки люди не можуть чекати, поки вовчанське підприємство знов запустить виробництво. У такому разі в держбюджет-2010 закладатиметься сума на фінансування Держрезерву, що буде ініційоване і Міністерством, і облдержадміністрацією. Ми наполягатимемо на тому, щоб закупівля вітчизняної марлі в 2010 році здійснювалася за державні кошти".
Віталій Немилостивий також повідомив журналістів про те, що держава повинна враховувати позицію власника вовчанського підприємства.
"Сьогодні підприємство нас повідомило, що його влаштовує ціна, встановлена Урядом, - 1 грн. 45 коп. за погонний метр марлі (без ПДВ),- сказав перший замміністра.- На мій погляд, власник повинен бути більш активним, оскільки від нього залежить багато що - як готуватимуться необхідні матеріали й документи. Адже держзакупівля - це певна процедура з комплексом нормативних заходів. Я поки не одержував від нього документів, які необхідні для участі в тендері на участь в держзакупівлі. Сподіваюся, що він зараз їх готує... Ми допоможемо власнику підприємства у вирішенні низки проблем й, зокрема, з тим, що вітчизняні виробники бинтів, марлевих пов'язок і деякої іншої продукції вважають за краще використовувати не марлю вітчизняного виробництва, яка відповідає встановленим стандартам, а імпортну з іншою якістю і властивостями. На рівні міністерств і облдержадміністрації ми звернемося до відповідних органів, щоб вони розібралися в ситуації, що склалася, і, якщо є порушення, зупинили цей процес й добилися того, щоб виробники використовували лише медичну марлю згідно стандартам".
Віталій Немилостивий особливо підкреслив те, що в даний час Харківська облдержадміністрація вжила заходів для підключення вовчанського підприємства до джерел енергії, у тому числі до газопостачання, що необхідне для запуску заводської котельної. Причому, це вдалося зробити, не дивлячись на наявні борги підприємства - з виплати зарплати, відрахуванням до Пенсійного фонду, податку на прибуток та ін. - всього 316 тисяч гривень.
За словами першого замміністра, "Медтекс" має добрий потенціал.
"Підприємство володіє потужностями, необхідними для виробництва до 1 млн. погонних метрів медичної марлі в місяць при однозмінній роботі, і 1,5 млн. погонних метрів - при півторазмінній. Технічні можливості "Медтекса" дозволяють забезпечити потреби України в цьому матеріалі", - сказав Віталій Немилостивий.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " "В Україні є лише один виготівник медичної марлі - підприємство "Медтекс" у Вовчанську". Віталій Немилостивий"