На черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра ТРЕТЯКА, було розглянуто питання про заходи та стан підготовки до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій в умовах різкої зміни погодних умов, небезпечних гідрометеорологічних явищ осінньо-зимового періоду 2009-2010 років.
З інформацією щодо стан підготовки регіону до можливих надзвичайних ситуацій в умовах різкої зміни погодних умов виступили керівники Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, Головного управління МНС України в Донецькій області, Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, а також служби автомобільних доріг у Донецькій області, ДП "Донецький облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України".
Учасники засідання обговорили шляхи підвищення готовності й вдосконалення механізму попередження та реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду 2009-2010 років.
Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи облдержадміністрації спільно з Головним управлінням МНС України в Донецькій області розроблено Комплексний план дій обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій, обласних управлінь та організації щодо запобігання надзвичайним ситуаціям у разі різкої зміни погодних умов або виникнення надзвичайних ситуації техногенного та природного характеру в осінньо - зимовий період 2009-2010 року. Розроблено порядок інформаційної взаємодії між черговими та диспетчерськими службами, яким визначено терміни та форми надання оперативної інформації на території регіону, що дає змогу налагодити збір та обробку достовірної оперативної інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій на території області.
Під час комплексних перевірок стану цивільного захисту суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, Головним управлінням МНС України в області спільно з головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи облдержадміністрації перевірено стан підготовки 179 об'єктів енергетики, житлово-комунального господарства, зберігання та використання небезпечних хімічних речовин, вибухонебезпечної та гідродинамічної потенційної небезпеки до роботи в осінньо-зимовий період. Зазначена робота триватиме протягом IV кварталу поточного року.
З метою координації дій органів управління, організації оперативного реагування спільно з причетними обласними управліннями та організаціями підготовлено та відкориговано план реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані з погіршенням метеорологічних умов зимового періоду, та при аваріях на системах життєзабезпечення.
Питання, задані під час виступів, враховані для подальшого вирішення керівним складом цивільного захисту області.
Підводячи підсумки, Олександр ТРЕТЯК відмітив, що, незважаючи на позитивну динаміку виконання заходів, забезпечуючих природно-техногенну безпеку й цивільний захист населення, ціла низка оприлюднених питань потребує більш ретельного виконання, тому що саме вони визначають рівень готовності органів управління та сил до виконання поставлених завдань. Для цього слід виключити недооцінку небезпеки надзвичайних ситуацій, пасивність в проведенні превентивних заходів, забезпечити якісну підготовку керівного складу цивільного захисту.
За результатами обговорення прийнято протокольне рішення Комісії, яким надані доручення й рекомендації місцевим органам влади, органам місцевого самоврядування, управлінням облдержадміністрації та обласним управлінням і організаціям з розглянутих питань, визначені завдання і терміни їх виконання.
Стан підготовки до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій в умовах різкої зміни погодних умов, небезпечних гідрометеорологічних явищ осінньо-зимового періоду 2009-2010 років знаходиться на постійному контролі головного управління МНС України в Донецькій області, управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, місцевих органів влади.
За інформацією Головного управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи облдержадміністрації.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС "