198 років тому 19 жовтня 1811 року був відкритий Царськосільський ліцей, одним з перших випускників якого став Олександр ПУШКІН. Ліцей дав Росії та світу багато чудових імен, але навіть у цій плеяді зірка поета сяє яскравіше за всіх.
Перший пушкінський випуск запам'ятався нащадкам талановитими вихованцями, а день відкриття ліцею - 19 жовтня - став для багатьох днем довіри, щирості, порозуміння.
За ініціативи відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти при активній участі та у тісному співробітництві з ліцеями обласного підпорядкування у Донецьку проведено Міжнародний День ліцеїста.
У будівлі обласного управління освіти і науки й інституту післядипломної педагогічної освіти зібралася на урочисті заходи учнівська молодь чотирьох Донецьких ліцеїв.
Першим, хто 20 років тому продовжив традиції Пушкінського ліцею був ліцей при Донецькому національному університеті. Його вихованці з гордістю несуть звання ліцеїста, гідно захищаючи його на міжнародних конкурсах і олімпіадах.
Загальноосвітній спеціалізований санаторний інтернатний заклад «Ерудит» для обдарованих дітей. Йому всього 9 років, але він по праву може пишатися своїми вихованцями та викладачами, створеною фундаментальною матеріальною та технічною базою, що не тільки забезпечує знання учнів на рівні вище державних стандартів, але й допомагає зробити перші кроки в науковій діяльності.
Ліцей при Донецькому медичному університеті - у ньому працюють талановиті й закохані у свою справу педагоги. У ліцеї на високому рівні здійснюється відбір і довузівська підготовка талановитої учнівської молоді.
І четвертий іменинник - ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Ці хлопці - гордість і краса нашої області. Вони постійні учасники олімпіадного руху, літературних свят, різних творчих конкурсів і турнірів.
Гостями фестивалю стали вчителі й школярі навчальних закладів міст Донецьк, Торез, Добропілля, Авдіївка, Сніжне, Червоноармійськ, а також Олександрівського і Ясинуватського районів області.
Ті, що зібралися на свято змогли ознайомитися з виставкою досягнень ліцеїстів і їхніх викладачів у різних галузях науки, спорту, мистецтва. Під час заходів кожен ліцей не лише презентував свою навчальну роботу, але й представив номера художньої самодіяльності, що відрізняються високою художньою майстерністю та незвичайною духовністю.
З привітальним словом звернувся до присутніх ректор Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Олексій ЧЕРНИШОВ: «У вас, ліцеїсти є можливість одержати прекрасні знання. По статистиці, майже половина випускників наших ліцеїв - медалісти. Не упустіть престиж навчального закладу, до якого вам пощастило вступити. Бажаю, щоб у ваших ліцеях ви почувалися як вдома, щоб ваше життя в цьому домі було багатогранним».
Фестиваль завершився врученням сертифікатів і книг з творами найвідомішого ліцеїста - Олександра ПУШКІНА.
За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міжнародний День ліцеїста у Донецьку "