![Арсен Аваков провів зустріч з віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1159968876.jpg)
Голова облдержадміністрації Арсен Аваков провів зустріч з віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи паном Мевлютом Чавушоглу.
В заході також взяли участь начальник управління СБУ в Харківській області Андрій Мухатаєв, перший заступник голови обласної ради Микола Тітов, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Ющенко і начальник ГУ зовнішньоекономічних зв'язків і євроінтеграції Віктор Коваленко.
Мета візиту Мевлюта Чавушоглу – збір інформації про Голодомор 1932-33 років в Україні для підготовки докладу по цій темі.
Арсен Аваков виразив слова щирої подяки Парламентській асамблеї Ради Європи за те, що вони знаходять час для вивчення цієї страшної сторінки в історії України.
За словами керівника області, останні декілька років широкій громадськості стає доступною інформація про Голодомор. Тема голоду 1932-33 років дуже заполітизована в нашій країні. В той же час, голова облдержадміністрації відзначив, що, так само, як і матерія існує незалежно від нашого про неї уявлення, так і факт Голодомору існує незалежно від ставлення до нього представників різних політичних партій.
Звертаючись до Мевлюта Чавушоглу, керівник області відзначив, що Харківщина більше інших регіонів України постраждала від Голодомору, адже у той час Харків був столицею України, тоталітарної республіки.
Розслідування подій тих років ускладнено ще і тим, що існували спеціальні програми зі знищення документів, що свідчать про геноцид. Проте, масштаби злочинів були настільки великі, що повністю приховати факти не вдалося.
Арсен Аваков також звернув увагу віце-президента ПАРЄ, що на Харківщині питанню вивчення фактів Голодомору 1932-33 років надається особлива увага. Так, працює інтернет-портал "Голодомор 1932-1933 рр.
Харківська область" (http://www.golodomor.kharkov.ua/), на якому публікуються архівні документи, спогади очевидців. Крім того, минулого року був знятий документальний фільм "Жорна" - спогади людей, які пережили Голодомор 1932-33 років. При підготовці фільму було відзнято 18 годин відео, відзнятий матеріал був переданий в архіви.
"Наше суспільство дуже заполітизовано і будь-які сентенції на тему Голодомору сприймаються як пропаганда. Єдині ліки – документальні факти, які самі говорять про правду", - виразив упевненість Арсен Аваков.
Кажучи про винуватців трагедії 1932-33 років, голова облдержадміністрації відзначив, що вважає винуватцем тих подій державну тоталітарну машину на чолі зі Сталіним, яка функціонувала у той час в Радянській державі. "Я вітаю процес, завдяки якому з документами в руках буде поставлена крапка над розміркованнями по цій темі", - заявив керівник області.
В свою чергу, Андрій Мухатаєв повідомив Мевлюта Чавушоглу про порушення Службою безпеки України кримінальної справи за фактом геноциду в Україні.
За словами начальника СБУ в Харківській області, в рамках кримінальної справи оперативною групою було допитано більше сто свідків, проведено більше 40 виїмок документів, вилучено 33 книги реєстрації актів смерті.
Також було відзначено, що достовірність знайдених документів не викликає питань у фахівців.
Микола Тітов висловив думку, що задача нинішньої влади – розібратися в цьому питанні і поставити крапку. Перший заступник голови обласної ради виразив надію, що найближчим часом подіям 1932-33 років буде дана справедлива оцінка.
В свою чергу, віце-президент ПАРЄ подякував керівництву Харківщини за добре організовану програму, а також відзначив, що в Раді Європи і Парламентській асамблеї немає сумнівів, що події в Україні були трагедією і злочином сталінського режиму.
Мевлют Чавушоглу підкреслив, що Голодомор в Україні 1932-33 років політизується не тільки у відносинах між Україною і РФ, але і різними партіями і блоками в самій потерпілій країні. Саме тому при підготовці докладу віце-президент ПАРЄ в першу чергу орієнтуватиметься на точки зору вчених, істориків, архівні документи.
У рамках підготовки докладу Мевлют Чавушоглу також планує відвідати Росію, Казахстан, можливо, і Білорусь.
На завершення зустрічі Арсен Аваков відзначив, що не вважає, що історію України потрібно будувати тільки на трагічних подіях. "У нас чудова, могутня країна. А Харків – найвеселіше місто, адже з 1,5 млн. населення 300 тис. чоловік – студенти. Харків – це студентська, наукова, технологічна столиця, культурний центр, тому ми вважаємо вкрай важливим відновлення історичної справедливості", - підкреслив голова облдержадміністрації.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Арсен Аваков провів зустріч з віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи"