![Арсен Аваков провів зустріч із Головою Представництва Європейської Комісії в Україні](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1160596567.jpg)
Голова облдержадміністрації Арсен Аваков провів зустріч із Головою Представництва Європейської Комісії в Україні паном Жозе Мануел Пінту Тейшейра. У заході також брали участь: перший заступник голови облради Микола Тітов, начальник Головного управління зовнішньоекономічних зв'язків і євроінтеграції облдержадміністрації Віктор Коваленко, керівник проекту "Стійкий місцевий розвиток в Україні" пан Бернар Фролішер та інші.
У ході бесіди, що відбулася, керівник області проінформував пана Тейшейру і його колег про розвиток відносин Харківської області із зарубіжними країнами і найзначущіші заходи з міжнародною участю, які пройшли на Харківщині останнім часом. Зокрема, йшлося про Великий Слобожанський Ярмарок і зустріч Міністрів закордонних справ України і Російської Федерації з керівниками прикордонних областей двох країн.
Арсен Аваков звернув увагу високого гостя на зростання економічного і політичного авторитету Харківського регіону, який з кожним роком нарощує взаємовигідну співпрацю з близьким і далеким зарубіжжям, зробивши ставку на високі технології і реалізацію науково-освітніх проектів.
Керівник області подякував пану Тейшейрі за участь у спільних програмах, наголосивши на їх корисності з погляду євроінтеграційних устремлінь України і важливості для розвитку місцевого самоврядування.
На прохання Голови Представництва Європейської Комісії в Україні Арсен Аваков окремо зупинився на темі підготовки Харківської області до ігор фінальної частини Європейської першості з футболу 2012 року. Він детально проінформував пана Тейшейру про ситуацію з готовністю інфраструктури і базових об'єктів чемпіонату, й висловив упевненість в тому, що м. Харків увійде до числа міст, що приймають матчі "ЄВРО-2012".
"Немає ніяких сумнівів у тому, що Харків виконає всі умови УЄФА. Зауваження експертів УЄФА, які нещодавно відвідали наше місто, торкаються "косметичних" доробок і ми все встигнемо зробити своєчасно", - підкреслив керівник області.
Голова Представництва Європейської Комісії в Україні висловив задоволення щодо отриманої інформації й побажав Харкову успіхів на шляху до "ЄВРО-2012".
Кажучи про спільний проекти, які носять суспільно орієнтовану спрямованість, пан Тейшейра відзначив, що вони реалізуються на Харківщині протягом двох років і зараз вже можна побачити їх результати.
"Громади вже розібралися з тим, яку користь приносять ці проекти, і у найближчому майбутньому ми маємо намір збільшити нашу підтримку в цьому секторі. Подібні проекти мають незаперечні переваги. Вони не лише допомагають місцевим громадам розв'язати найгостріші проблеми, але також змінюють відношення людей до власної ролі у вирішенні цих проблем", - сказав Голова Представництва Європейської Комісії в Україні.
Пан Тейшейра також проінформував Арсена Авакова про програму свого перебування в Харківській області, в яку, зокрема, включено відвідування Близнюківського району і м. Ізюм, яке є одним з чотирьох міст, де реалізується пілотний проект по стійкому місцевому розвитку.
"Задачею даного проекту є надання технічної допомоги, а також поставка обладнання для вирішення невідкладних задач у сфері комунального господарства. Ці проекти надзвичайно важливі в ході децентралізації влади в Україні, з її перенесенням із центру до регіонів і областей країни", - пояснив Голова Представництва Європейської Комісії в Україні.
Пан Тейшейра подякував Арсена Авакова за зустріч й висловив надію на продовження тісної співпраці. Він також запросив харківських журналістів взяти участь у поїздці до Близнюківського району і м. Ізюм 9 жовтня 2009 року, щоб на місці оцінити плоди реалізації спільних проектів.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Арсен Аваков провів зустріч із Головою Представництва Європейської Комісії в Україні"