![Арсен Аваков та Володимир Хандогій провели зустріч з Радою ректорів ВНЗ області](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1360465400.jpg)
В облдержадміністрації пройшла зустріч керівника області Арсена Авакова та Т.в.о. Міністра закордонних справ України Володимира Хандогія з Радою ректорів вищих навчальних закладів Харківщини.
В заході також взяли участь голова обласної ради Сергій Чернов, заступники голови облдержадміністрації Людмила Бєлова та Ярослав Ющенко, керівники профільних управлінь облдержадміністрації.
Основна тема зустрічі – окреслення пропозицій щодо розвитку співробітництва вищих навчальних закладів з посольствами України.
Виступаючи під час обговорення, ректор Харківського національного університету ім. Каразіна, голова Ради ректорів Харківщини Віль Бакіров зазначив, що в вищих навчальних закладах нашого регіону навчається дуже велика частина студентів-іноземців, які отримують вищу освіту в Україні.
З кожним роком збільшується як кількість іноземних абітурієнтів, так і розширюється спектр ВНЗ, до яких вступають іноземці. Зараз на Харківщині в 35 ВНЗ вищу освіту здобувають майже 12 тис. студентів. Найбільшим попитом серед іноземців користуються медичний університет, ХНУ, НТУ "ХПІ" та інші.
Голова Ради ректорів подякував обласній державній адміністрації за ту величезну увагу, яка приділяється на Харківщині саме питанням освіти і науки. В якості прикладу Віль Бакіров навів Міжнародний форум для студентів-іноземців, які закінчили харківські ВНЗ, який пройшов під патронатом голови облдержадміністрації.
За словами Віля Бакірова, доля студентів-іноземців на Харківщині складає 4%. Для України це непоганий показник – в середньому по країні цей показник знаходиться на рівні 1,5%.
Проте, як наголосив голова Ради ректорів, у порівнянні з іншими державами 4% - дуже мало. Наприклад, серед тих, хто здобуває вищу освіту в США, більше 30% - іноземці. Окрім престижу для держави навчання іноземних громадян дає і серйозні кошти. З огляду на ці два фактори, Віль Бакіров вважає за необхідне розвивати цей напрям.
Голова Ради ректорів наголосив, що при залученні студентів-іноземців до навчання в ВНЗ Харківщини виникає ряд проблем. В першу чергу, це стосується того, що діюча система набору не дозволяє зараховувати абітурієнтів-іноземців з високою базовою підготовкою. Також є довготривалою процедура відкриття віз у деяких посольствах. У громадян з країн безвізового в’їзду часто виникають проблеми з реєстрацією.
Володимир Хандогій зазначив, що взяв до уваги усі питання, з якими до нього звернулися ректори вищих навчальних закладів Харківщини. Т.в.о. міністра закордонних справ наголосив, що за свою 30-річну дипломатичну працю вперше стикається з тим, щоб освітянські питання підіймалися в такому форматі.
В свою чергу, Арсен Аваков пообіцяв, що найближчими днями буде сформовано спільний лист від харківського вузівського центру з усіма питаннями і пропозиціями, який буде передано до МЗС з тим, аби, якщо буде можливість, вирішити хоча б частину проблем.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Арсен Аваков та Володимир Хандогій провели зустріч з Радою ректорів ВНЗ області"