Подробно
Учасники засідання громадської ради при голові облдержадміністрації підтримали Резолюцію щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України»Украина, Луцк и Волынская область | Местные новости | 30-09-2009 | Волинська обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Сьогодні відбулося засідання громадської ради при голові облдержадміністрації. На порядок денний виносилося три питання. Як відомо, в країні триває всенародне обговорення проекту Конституції України, запропонованого Президентом України. З огляду на це, як зауважив голова облдержадміністрації, важливо було почути думки членів громадської ради щодо необхідності та перспектив конституційної реформи в Україні. Порівняльний аналіз нині діючої Конституції та вищеназваного проекту оприлюднив Володимир Кравчук, старший викладач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права юридичного факультету ВНУ ім..Лесі Українки. Зокрема, він звернув увагу, що існуюче зараз протистояння між виконавчою та законодавчою гілками влади викликане нечіткістю та розмитістю норм діючого Основного Закону, яким не визначено досконало їх правовий статус та повноваження. Є також потреба визначити оптимальні межі взаємодії центральних та місцевих органів влади. Особливо Володимир Кравчук наголосив, що Конституція повинна бути не декларативним документом, а чітко визначати і регулювати. Голова Волинської облдержадміністрації Микола особливо підкреслив, що "проект Віктора Ющенка не єдиний, але лише він винесений на широке обговорення. І зроблено це для того, щоб створити народну Конституцію, а для окремих політичних сил". "Громадськість повинна долучитися до дискусії, необхідно вносити пропозиції. Усе буде узагальнено і систематизовано. І чимало може бути змінено", - підкреслив Микола Ярославович. Микола Ярославович зупинився і на окремих змінах, які зафіксовані в проекті Конституції Президента України. Серед найвагоміших голова облдержадміністрації назвав зміну системи виборів. Зокрема, до парламенту депутатів обиратимуть за відкритими партійними списками. "У цьому випадку люди голосують за конкретних людей, а народні обранці, в свою чергу, працюватимуть на благо виборців, а не за політичними інтересами", - наголосив Микола Романюк. "У мене є чимало пропозиції до проекту. З деякими його положеннями я погоджуюся, дещо б змінив", - повідомив голова облдержадміністрації Важливим нововведенням голова Волинської облдержадміністрації назвав проведення виборів до обласних, районних та міських рад за мажоритарною системою. "На Волині є населені пункти, не представлені у райрадах. Окремі райони не мають представників в обласній раді, що є прямим порушенням Конституції. Люди хочуть і мають право впливати на прийняття рішень, від яких залежатиме розвиток їх територіальних громад" - акцентував Микола Романюк. "На мою думку, необхідно обирати голову обласної ради усією громадою області. Він також має бути й керівником виконкому. Голова адміністрації з невеликим апаратом виконуватиме функцію контролю за дотриманням чинного законодавства та матиме право призупиняти дію рішень районних, міських та обласної ради. І лише тоді люди матимуть з кого спитати", - сказав Микола Ярославович. Голова братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю ім.. полковника Клима Савура Василь Кушнір звернув увагу, що "проект Конституції Віктора Ющенка є не проектом змін, а цілком новим Основним Законом, який багато в чому відрізняється від діючого". Він також висловив своє бачення щодо формулювання окремих положень проекту. Зокрема, щодо виборчої системи, двопалатного парламенту, громадянства та ін. Голова Асоціації молодих реформаторів Михайло Шелеп поділився своїми міркуваннями. На його думку, "реформа Конституції перед Президентськими виборами не буде ефективною і вагомого результату, на який сподівається Віктор Ющенко, не буде досягнутий". "З іншого боку - громадяни України почнуть краще розуміти ситуацію, суспільство активізується, а це, безсумнівно - позитив", - наголосив Михайло Шелеп. "Вважаю, що змінювати Основний Закон варто після виборів і робити це повинна Конституційна Асамблея України з подальшим затвердженням Конституції на Всенародному референдумі", - підсумував він. Голова Волинської крайової організації Українського товариства "Просвіта ім..Т.Г.Шевченка" Микола Кучерепа звернув увагу присутніх на той факт, що чимало положень проекту Конституції Віктора Ющенка збігаються із першою редакцією Основного Закону 1996 року, а новації теж мають право на життя. "Окрім того, необхідно законодавчо затвердити персональну відповідальність керівників усіх рівнів. Це буде одним із факторів стабілізації ситуації у державі", - повідомив Микола Кучерепа. Начальник головного управління з питань внутрішньої політики та зв''''язків з громадськістю облдержадміністрації Юрій Вербич підкреслив, що "нині немає єдності між гілками влади і дисбаланс сил буде тривати, допоки не зміниться правове поле". "Президент ініціював всенародне обговорення, щоб порадитися з людьми, адже саме українцям необхідно вирішувати, з якою Конституцією їм жити", - сказав Юрій Вербич. Він також поінформував присутніх, що волиняни є активними громадянами, "є чималий інтерес до цього проекту". Після тривалого обговорення, внесення змін та доповнень, учасники сьогоднішнього засідання громадської ради прийняли Резолюцію. Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаЛуцк![]() |
Добавить комментарий к новости "Учасники засідання громадської ради при голові облдержадміністрації підтримали Резолюцію щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України»"