Подробно
Газеті «Волинь-нова» - 70 років!Украина, Луцк и Волынская область | Местные новости | 25-09-2009 | Волинська обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
70-літній ювілей відзначає незалежна громадсько-політична газета "Волинь-нова". З нагоди визначної річниці в обласному народному домі "Просвіта" сьогодні зібралися друзі, шанувальники, колеги, читачі "Волині-нової". Привітав колектив газети і голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк. "Я щиро дякую колективу редакції за його щоденну клопітку працю. У своїх матеріалах ви об’єктивно відображаєте життя нашого краю. Ви справедливо критикуєте, неупереджено висвітлюєте події і факти", - підкреслив Микола Ярославович. "Я читаю "Волинь-нову" із 1975 року, поважаю, ціную й намагаюсь підтримувати це видання", - сказав голова облдержадміністрації. Микола Романюк побажав колективу редакції творчого натхнення, успіхів у професійній діяльності та вручив почесні відзнаки з нагоди свята. Зокрема, за багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток інформаційного простору, високий професіоналізм та з нагоди 70-річчя з часу заснування газети "Волинь-нова" відзначено Подякою Президента України колектив працівників редакції. Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджено редактора відділу інформації та екології Катерину Зубчук. Почесні грамоти обласної державної адміністрації вручили: власному кореспонденту у місті Ковелі Ярославу Гаврилюку; заступнику головного редактора, головному бухгалтеру редакції Валентині Столярчук; власному кореспонденту у місті Нововолинську Аллі Лісовій. Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено редактору відділу права і правоохоронних органів Олександру Нагорному; оператору комп’ютерної верстки Ангеліні Столярчук; корректору Руслані Тимощук. Довідка: Перший номер газети під назвою "Вільна праця", як органу Луцького тимчасового управління, вийшов 27 вересня 1939 року. 1 лютого 1940 року газету перейменували в "Радянську Волинь" і вона стала органом Волинського обкому, Луцького міськкому Компартії України і облвиконкому. Пізніше у вихідних даних облвиконком було замінено на обласну раду депутатів трудящих, а в сімдесятих-вісімдесятих роках - на обласну раду народних депутатів. У довоєнний період читачі побачили 425 номерів газети. Тираж перших номерів складав 3000-4200 примірників, згодом він сягнув 10000 примірників. Відповідальними редакторами були І. Овчаренко, згодом Г. Гречко. Останній передвоєнний номер періодичного друкованого видання вийшов 23 червня 1941 року. Після визволення 2 лютого 1944 року обласного центру Волині від фашистських окупантів вже 12 лютого читачі знову зустрілися із газетою "Радянська Волинь". У 1971 році редакцію очолив П. Г. Шафета. Під час його керівництва колектив видання добився дальшого підвищення популярності газети. Її тираж із 110 тисяч у 1974 році зріс до 162 тисяч примірників у 1980, і до 210 тисяч у 1986 році. У кінці вісімдесятих років тираж видання складав 240 тисяч, у 1990 році - 228 тисяч примірників. Впродовж чверті століття - до 1996 року - редакцію очолював відомий письменник і публіцист, заслужений журналіст України Полікарп Шафета. В газеті проходили виробничу практику знані в сучасному літературному світі письменники Борис Олійник, Євген Дудар, Іван Кушменко, Людмила Романюк. У цьому колективі відточували свою майстерність і вміння багато журналістів краю. Редакція була і є справжньою кузнею журналістських кадрів. 1991 року було проведено державну перереєстрацію видання. З січня 1992 року воно почало виходити як незалежна громадсько-політична газета "Волинь". Співзасновниками її стали обласна рада народних депутатів, трудовий колектив редакції. У 1997 році редакцію очолив заслужений журналіст України С. Д. Сачук. Ним і колективом редакції багато зроблено для того, щоб газета "Волинь" у складних ринкових умовах і високому конкурентному середовищі зберегла свої авангардні позиції. "Волинь" стала фактично єдиною газетою в області, яка виходила і виходить тричі на тиждень. Вона мала у дев’яностих роках XX ст. і на початку XXI століття найбільшу на Волині кількість передплатників. Її середньорічний тираж у 1998-1999 роках складав 52 тисячі, у 2000 - 52 тисячі, на 1 січня 2002 року 60 тисяч примірників, на 1 січня 2003 року - 65 тисяч, на 1 січня 2004 року - 66 тисяч примірників. Газета 4 вересня 2003 року перереєстрована на загальнодержавну сферу розповсюдження під назвою "Волинь - нова". Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаЛуцк![]() |
Добавить комментарий к новости "Газеті «Волинь-нова» - 70 років! "