Український парадокс: носії інтелекту, справжня еліта нації перебувають на узбіччі державотворення. Поки наша влада керує, професори, академіки, доктори наук тощо пишуть розпачливі листи із закликами не руйнувати країну. Відповіді вони отримують нечасто. Однак ситуація, яка склалася в державі, змушує справжню еліту стати повноцінним учасником створення “проекту Україна”.
Минулої суботи, 19 вересня, в мальовничому куточку Карпат – поблизу міста Рахів – лідери регіональних еліт задекларували створення Громадянського руху “Європейський конгрес України”. Глибоко символічним є той факт, що Рух виник у географічному центрі Європи і пропагуватиме абсолютно нову ідеологію – не прозахідну чи просхідну, а об’єднавчу – євроцентристську.
Установчі збори “Європейського конгресу України” стали своєрідним “вінцем” багатомісячної праці. Упродовж кількох місяців в обласних центрах Західної України проходив інтелектуальний марафон за участю київських і регіональних науковців. Під час резонансних “круглих столів” експерти, політологи, економісти дійшли висновку – політичний процес в Україні не піддається науковому аналізу, оскільки його профанує існуючий неадекватний і контрпродуктивний політичний клас. Відтак народилася ідея – оскільки осмислювати політику, що не піддається не тільки аналізу, а й здоровому глузду, – марна справа, то наукова й ділова еліти повинні самі творити цю політику.
У Києві й областях утворилися ініціативні групи з консолідації еліт, очолювані відомими науковцями та громадськими діячами. А цими вихідними ініціатива переросла у громадсько-політичне формування.
Основна проблема України нинішньої, зазначають активісти Руху, – банкрутство політичного класу, який перебуває при владі. Україною керує псевдоеліта, фаховий, інтелектуальний і моральний рівень якої не відповідає викликам глобальної епохи.
“Сучасна Україна не відповідає статусу країни в центрі Європи. Україна має колосальний потенціал, однак нам потрібно мати відповідний державний провід, який буде здатний утримувати і провадити державу. Зараз такого політичного проводу немає, він – банкрут. Тому наша мета – змінити цей клас на 90%“, – каже голова організаційного комітету, президент “Українського центру глобальних і національних стратегій” Василь Базів.
Рух регіональних еліт опиратиметься на ідеологію євроцентризму, яка полягає у трактуванні Європи за де Голлем – від Атлантики до Уралу – і передбачає цивілізаційну єдність і двох берегів Атлантики, і державну єдність двох берегів Дніпра.
“Ідея євроцентризму здатна зцементувати Україну, – стверджує пан Базів. – Нині одна частина квазі-еліт тягне на Схід, друга – на Захід. Центр розривати не можна. Ми впевнені: якщо в нас будуть проблеми на Сході, то автоматично закриються двері й на Заході. Не слід хизуватися тим, що ми так активно воюємо із Росією. В Європі це нікому не подобається, там розцінюють такі дії як нездатність повноцінно будувати стосунки з сусідами. Політика не може бути прозахідною чи просхідною – вона має бути євроцентристською”.
Аналогічно і з проблемами всередині України. “Зцементувати Україну абсолютно реально, треба лише згладити гострі кути, – вважає Віктор Циганов, професор Київського національного університету внутрішніх справ. – Нинішня влада використовує історичні моменти для поглиблення розколу між Заходом і Сходом. Однак немає проблем, які не можна було б вирішити. Скажімо, конфронтацію між вояками УПА та ветеранами Радянської армії можна було б згладити, надавши упівцям статус учасників ІІ Світової війни”.
Загалом, стверджують активісти Громадянського руху, Україна потребує докорінної внутрішньої реформації. “На нашому історичному порядку денному – капітальний політичний, економічний, соціальний євроремонт, – ідеться в ухваленій на установчих зборах відозві. – Без хірургічних дій оздоровити державу й кожного її громадянина неможливо”.
Першою пробою сил для новоствореного громадянського руху стануть президентські вибори в Україні. ЄКУ проведе народні слухання в містах і селах, аби максимально акумулювати мудрість нації. Відтак на черговому з’їзді сформулює “Програму впровадження в Україні європейських стандартів життя”. Того кандидата у президенти, який розділить поставлені цілі й візьме на себе відповідальність за їх реалізацію, підтримає Рух.
“Якщо цей четвертий глава держави дотримуватиметься наших цінностей, умов, ми його підтримуватимемо і до виборів, і після. Якщо ні – підніматимемо народ проти цього президента. Ми здатні змінити Україну”, – запевняє В. Базів.
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Україна потребує євроремонту"