![Офіційна заява Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації за фактом акції комунального підприємства](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1138939769.jpg)
Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації відверто здивоване заявами та діями керівництва комунального підприємства "Слобідський Край".
Так, нам не зрозумілі претензії, висунуті 16 працівниками підприємства, до обласної державної адміністрації, яка не ухвалювала ніяких рішень про скорочення в два рази фінансування офіційної обласної газети. Подібні заяви із сторінок ЗМІ є верхом цинізму і непрофесіоналізму з боку керівництва "Слобідського Краю", особливо коли головний редактор щомісячно нараховує сам собі зарплату більше 5,5 тисяч гривень.
Згідно фінансового плану, складеного безпосереднім керівництвом комунального підприємства "Слобідський Край", його прибуткова частина в 2009 році складає 1 мільйон 200 тисяч гривень, з яких 800 тисяч гривень керівництво КП "СК" зобов'язалося отримати за рахунок підписки та наповнення рекламних площ. Таким чином, після обговорення і схвалення в комісіях, сесією Харківської обласної ради від 3 лютого 2009 року (рішення №1107-V) затверджений обсяг бюджетного фінансування видання газети "Слобідський Край" у розмірі 400,000 грн.
Фінансування комунального підприємства здійснюється згідно поданого керівництвом комунального підприємства щомісячного плану асигнувань без затримок.
Проте, більшість антикризових заходів, розроблених самим трудовим колективом комунального підприємства "Слобідський Край" на 2009 рік, виконані не були. При цьому в 2009 році редакція скоротила тираж видання до 8500 екземплярів (2 рази на тиждень, 28 смуг) з 9300 екземплярів (3 рази на тиждень, 44 смуги) в 2008 році. Проте, при різкому скороченні періодичності випуску, кількості смуг, а значить – і кількості матеріалів, що випускаються, заробітна платня співробітників залишилася практично колишньою. Іншими словами, керівництво "Слобідського Краю" цинічно намагається зберегти власний рівень життя за рахунок бюджетних коштів, зниження рівня інформування населення області і якості журналістських матеріалів.
На окрему увагу заслуговує і проведена керівництвом видання акція – вихід номера газети №110-111 від 23.09.2009 року на 8 смугах, 6 з яких вийшли без інформаційного наповнення. Відмітимо, ці дії керівництво комунального підприємства "Слобідський Край" дозволяє собі за рахунок бюджетних коштів, тобто коштів платників податків області, включаючи підписчиків газети. Враховуючи, що кожен номер газети обходиться бюджету в 1 грн. 92 копійки, можливо легко підрахувати, якого збитку завдано бюджету області останнім номером – 16 тисяч 320 гривень.
Ґрунтуючись на вище викладених фактах, управління у справах преси та інформації облдержадміністрації заявляє про клопотання перед Харківською обласною радою про термінові збори засновників періодичного видання "Слобідський Край" і ухваленні рішень як про подальшу долю самого видання, так і його керівництва.
Матеріали про нецільове використання бюджетних коштів керівництвом комунального підприємства "Слобідський Край" будуть передані до прокуратури області.
Начальник управління
у справах преси і інформації облдержадміністрації
Олексій Липчанський
.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Офіційна заява Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації за фактом акції комунального підприємства "Слобідський Край""