Подробно
Зміни до Конституції – на часіУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 23-09-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Таким був один з основних висновків, зроблених учасниками сьогоднішнього «круглого столу» з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», запропонованого Президентом. До обговорення, яке пройшло у стінах Хмельницького університету управління та права, долучилися науковці, експерти, представники громадських та політичних організацій, а також фахівці управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації та представники ЗМІ. Зі вступним словом до учасників зібрання звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Микола Вавринчук.«Ми прийшли до того, що у державі склалася непроста політична й економічна ситуація, а відповідальності за це ніхто не несе, - відзначив, зокрема, Микола Пророкович. – Верховна Рада не працює, Уряд вже тривалий час працює без ключових міністрів, а змінити щось при цьому неможливо. Тож Президент просто змушений був ініціювати внесення змін до Конституції. Сьогодні необхідність таких змін, схоже, не викликає сумніву вже ні в кого».Водночас, за словами заступника губернатора, запропонований Президентом проект не є готовою панацеєю від усіх бід. Зрештою, ще жодна держава не створила ідеального законодавства, яке вирішувало б усі соціальні та економічні проблеми суспільства. Саме тому Глава держави й виніс його на обговорення громадськості. Адже остаточне слово щодо того, якою має бути у нас модель державного устрою, має сказати народ.У першу чергу, вважає високопосадовець, тут слід дослухатися до науковців, які, втім, повинні врахувати думку громадськості. Вагомим є й думка політичних партій. Щоправда, останні нерідко грішать тим, що намагаються підлаштувати закони країни «під себе», аби отримати виграшне положення у політичній ситуації, яка склалася на даний час. Тоді як Конституція має бути вигідною передусім для народу, яка б політична сила не була при владі.Усвідомлює обласна влада й необхідність донесення цих позицій до усіх і кожного, аби мешканці краю не залишалися байдужими до процесу обговорення.«Проект нової Конституції сьогодні розміщено в обласній і практично в кожній районній газетах, є на сайтах обласної та районних адміністрацій, - каже заступник очільника краю, - тож ми, як влада, свою справу тут робимо. Але своє слово хай скажуть і громадські організації, від них ми чекаємо найбільшої активності».В свою чергу, присутні представники громадських організацій та партій одностайно висловилися за якнайшвидше внесення змін до Основного Закону. Хоч і не були такими ж одностайними у відношенні окремих його положень.Так, голова обласного осередку «Комітету виборців України» Юрій Ануфрієв звернув увагу на те, що, за даними Національного інституту стратегічних досліджень, конституційних змін бажає близько 2/3 опитаних українців. Крім того, керівник громадської організації назвав цікавим і актуальним проведення таких заходів, як регіональний форум з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» та актуальних питань соціально-економічної ситуації в державі. Високу оцінку отримала й переконливість аргументів заступника Глави Секретаріату Президента України Марини Ставнійчук, яка виступала на форумі. А ще Юрій Ануфрієв, як і більшість учасників обговорення, вважає, що конституційні зміни мають відбутися до початку президентських виборів. Адже лише тоді виборці знатимуть, якими повноваженнями буде наділений президент, за якого вони голосують.Особливо ж активно дискусії розгорнулися навколо питань щодо скасування депутатської недоторканості, скорочення депутатського корпусу, впровадження двопалатного парламенту, повноважень нижньої палати та пожиттєвого сенаторства для колишніх президентів. З цього приводу, зокрема, висловлювалися депутат обласної ради (фракція НУНС) Олесь Вітряний, учасники 1-го Установчого з’їзду Народного Руху України у вересні 1989 року Валентин Бендюг та Віктор Кліщ, член обласного проводу УРП Кузьма Матвіюк, голова громадської ради при облдержадміністрації Юрій Рєзніков, учасники Громадянської асамблеї України з питань внесення змін до Конституції голова обласної ГО «Астрея» Юрій Туровець та голова ГО «Асоціація жінок в бізнесі» Галина Панчишина та інші.Надали слово й експертам-юристам, зокрема, доценту кафедри державного управління та місцевого самоврядування Хмельницького університету управління та права Валерію Довганю, завідувачу кафедри права Хмельницького національного університету Аллі Герц, головному спеціалісту обласного управління юстиції Аллі Будній. За їх виступами учасники зібрання зійшлися на думці, що у представленому проекті Закону є ще чимало неточностей та не досить чітких тлумачень, які у майбутньому, якщо їх не змінити, політики зможуть тлумачити кожен на власну користь.Лунали й пропозиції змінити поряд з Конституцією одразу й виборче законодавство та адміністративно-територіальний устрій, або ж тимчасово повернутися до попереднього, більш збалансованого щодо повноважень гілок влади, варіанту чинної Конституції. І все ж попри усі розбіжності у баченні окремих позицій, які мають бути записані в найголовнішому юридичному документі держави, усіх учасників дискусії об’єднує нині одне – розуміння того, що Україні сьогодні украй необхідна сильна влада, якої за діючої моделі державного устрою немає і бути не може. Що дуже, до речі, контрастує на фоні нашого північного сусіда, де влада сконцентрована переважно в руках президента.«Найкращі пропозиції щодо внесення змін до Конституції будуть передані до Національного інституту стратегічних досліджень, де вони наразі акумулюються та вивчаються», - нагадав присутнім Микола Вавринчук.О. Севастьянов Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "Зміни до Конституції – на часі"