![Найстаршому аграрному вузу Черкащини – 165](http://www.oda.ck.ua/images/news/2009/news72_b.jpg)
Уманський державний аграрний університет є одним із кращих закладів системи вищої освіти Черкащини, який має давні добрі традиції та залишається протягом років передовим аграрним вузом України.
18 вересня Уманський державний аграрний університет відсвяткував своє 165- річчя.
Привітати викладачів та студентів навчального закладу із ювілеєм завітав і Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Від обласної влади на урочистостях побував заступник голови облдержадміністрації Анатолій Чабан. Він зачитав вітання від губернатора Черкащини Олександра Черевка та вручив Почесні Грамоти облдержадміністрації
- Без перебільшення, Черкащина відома у світі як край видатної культури землеробства, тому відзначення ювілею Уманського аграрного університету – знакова подія не лише для вчених, викладачів та студентів вашого навчального закладу, а й, без перебільшення, для багатьох країн СНД. Адже тут проходили навчання десятки тисяч майбутніх агрономів, садівників, спеціалістів-аграрників, котрі з гордістю казали: „Ми з Умані”, і своєю самовідданою працею підтверджували високий рівень своїх знань та майстерності у багатьох областях та районах колишнього Радянського Союзу, - зазначив під час урочистостей заступник голови облдержадміністрацій Анатолій Чабан.
Для довідки:
Історія розвитку навчального закладу
Заснований навчальний заклад у далекому 1844 рокі в Одесі як Головне училище садівництва. Через 5 років, у зв'язку з малосприятливими умовами для розвитку садівництва в причорноморській зоні, його переселено до міста Умань, де були всі необхідні умови для підготовки спеціалістів такого профілю.
З часу його заснування навчальний заклад неодноразово реформувався, але за роки його існування сільське господарство України отримало понад 25 тисяч фахівців, у т. ч. 24 академіки, понад 700 докторів та більше 2 тисяч кандидатів наук.
Серед найвидатніших науковців-аграріїв, які сформували так звану „уманську школу”: М.А.Аннєнков, П.А.Власюк, С.Х.Дук, О.І.Душечкін, В.І.Ендельштейн, І.М.Єфремов, І.І.Корабльов, О.Д.Нордман, В.В.Пашкевич, В.Ф.Пересипкін, В.Л.Симиренко, П.Г.Шитта, М.М.Шкварчук, І.П.Чучмій, В.В.Юрчишин та багатьох інших.
23 випускники були нагороджені Золотою Зіркою Героя Праці, а О.Н.Парубок та Л.Й.Шліфер – удостоєні цього звання двічі.
У свій час тут навчалися Герой Радянського Союзу Ю.К.Глібко, народний артист України К.П.Степанков, український письменник П.К.Лановенко, Постійний представник України при Організації Об’єднаних націй Оксана Пашенюк, Герої України О.С.Масельський та Л.Г.Яковишин.
За роки Незалежності України навчальний заклад розбудувався із аграрного інституту до академії. Сьогодні в університеті на 8 факультетах готують майбутніх фахівців 15 спеціальностей, необхідних сільськогосподарській галузі країни, зокрема, агрономії; селекції і генетики сільськогосподарських культур; плодо-овочівництва і виноградарства; садово-паркового господарства; технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів; менеджменту зовнішньоекономічної діяльності; менеджменту організацій; обліку і аудиту.
Прес-служба облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Найстаршому аграрному вузу Черкащини – 165"