18 вересня заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Антонов зустрівся з Надзвичайним та Повноваженим послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Гансом-Юргеном Гаймзьотом.
Метою візиту повноваженого гостя стало обговорення напрямку подальшого співробітництва між Дніпропетровською областю та Німеччиною та участь в урочистостях з нагоди 110-річниці Національного гірничого університету.
В ході офіційних переговорів сторони домовились про розвиток співпраці, зокрема у сфері впровадження німецького досвіду енерговідновлюючих технологій. Також, йшлося про співробітництво в галузі науки. „Гарна освіта в Україні, це один з вагомих ресурсів країни” – відмітив посол.
За ініціативи посольства найближчим часом будуть обговорені можливості розвитку існуючих двосторонніх угод між Дніпропетровською областю та ФРН. В свою чергу, В’ячеслав Антонов відзначив, що майже 20% іноземних інвестицій регіону отримуються від співпраці з Німеччиною.
Як повідомлялося раніше, Дніпропетровська область займає друге місце серед регіонів України по залученню іноземних інвестицій в економіку держви.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області станом на 1 липня 2009 року склав 2706,5 млн дол. США, у тому числі обсяг іноземних інвестицій з Німеччини становить – 495,7 млн дол. США (18,3 % від загальної кількості внесених інвестицій).
Найбільшу кількість іноземних інвестицій вкладено в промисловість – 491,7 млн дол. США та в оптову торгівлю і посередництво в ній – 2,3 млн дол. США.
У Дніпропетровській області зареєстровано 52 спільних українсько-німецьких підприємства.
Додатково:
Обсяги
експорту послуг
Дніпропетровської області до Німеччини у січні-червні 2009 року становили 3,5 млн дол. США, що на 52,9% менше ніж у відповідному періоді 2008 року. У структурі експорту послуг найбільша питома вага припадала на фінансові послуги (послуги з грошового посередництва та надання кредитів) – 40,6%, транспортні послуги – 29,0%; послуги в обробній промисловості (послуги у текстильній промисловості та виробництві машин та устаткування) – 21,7%; послуги в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам – 4,4%; послуги готелів та ресторанів – 4,2%.
Обсяги
імпорту послуг
із Німеччини становили 9,3 млн дол. США, що на 54,6% менше ніж у січні-червні 2008 року. У структурі імпорту послуг найбільшу питому вагу мали фінансові послуги (послуги з грошового посередництва та надання кредитів) – 70,6%; послуги в обробній промисловості (послуги у виробництві машин та устаткування) – 10,7%; транспортні послуги – 8,8%; послуги в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним
особам – 8,1%.
Слід зазначити, що у січні-червні 2009 року на область припадало відповідно 2,1% експорту та 5,3% імпорту загального обсягу послуг України та Німеччини.
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Керівництво області зустрілося з послом Німеччини"