![Адміністрація навчальних закладів не може порушувати конституційних прав дитини на освіту. Людмила Бєлова](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1170417171.jpg)
Так заступник голови обласної державної адміністрації Людмила Бєлова прокоментувала ситуацію щодо ймовірної відмови керівників дошкільних дитячих закладів, шкіл та ВНЗ щодо прийняття дитини у заклад через відсутність у неї профілактичних щеплень.
За даними ГУ освіти і науки облдержадміністрації, перед початком 2009/2010 навчального року жодної скарги батьків на недопущення їх дітей до занять через відсутність щеплень не надходило.
"Моя особиста думка полягає в тому, що щеплення дитині, якщо в неї немає медичних протипоказань, доцільно робити. – сказала Людмила Бєлова, - Втім, відсутність щеплень не може бути перешкодою для того, щоб дитина не отримала відповідну освіту у дитячому садочку, школі, технікумі або ПТНЗ".
Заступник голови облдержадміністрації наголосила на тому, що саме адміністрація закладу освіти приймає рішення щодо прийняття дитини у заклад. Тому, відповідно Конституції України, законів України "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про освіту", Конвенції про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти та Конвенції ООН про права дитини, які ратифіковані Україною, адміністрація навчальних закладів зобов’язана створювати дитині відповідні умови для отримання необхідної освіти і не може відмовити не щепленій дитині у її праві на здобуття освіти.
Крім того, Людмила Бєлова підтвердила, що про проведення профілактичних щеплень та проб Манту в закладах освіти батьки дитини мають бути заздалегідь попереджені. "Згідно діючого законодавства України адміністрація закладів освіти несе повну відповідальність за життя та здоров’я дитини під час її находження у стінах закладу, - підкреслила заступник голови облдержадміністрації, - Тому щеплення в закладах освіти мають проводитись лише, наприклад, при наявності підпису батьків у щоденнику учня, який засвідчує їх згоду, або відповідної записки батьків у дитячому садочку. Іншими словами – адміністрація навчального закладу повинна мати підтвердження дозволу батьків на проведення їх дитині профілактичних щеплень".
Крім того, заступник голови облдержадміністрації повідомила, що заклади освіти завжди готові допомогти лікарям у проведенні роз’яснювальної роботи з батьками щодо переваг та недоліків профілактичних щеплень, правил їх проведення, тощо. На думку Людмили Бєлової, адміністрація шкіл та дошкільних закладів ніколи не відмовить лікарям та фахівцям СЕС у наданні часу та приміщень для зустрічі з батьками учнів.
Довідково:
Згідно даних ГУ охорони здоров’я облдержадміністрації та обласної СЕС станом на 01.08.09 року в Харківській області щеплено від дифтерії та правцю 55% дітей у віці 7-14 років, від поліомієліту – 47%, туберкульозу -55%.
Кількість відмов батьків від профілактичних щеплень дітям по області становить за 2008 рік – 1937. Для порівняння: у 2006 році – 541, у 2007 – 956 відмов.
З кожним роком збільшується кількість дітей, яким профілактичні щеплення протипоказані. У 2006 році – 723 дитини, у 2007 – 756, у 2008 – 1028 дітей.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Адміністрація навчальних закладів не може порушувати конституційних прав дитини на освіту. Людмила Бєлова"