![Одним із пріоритетів голови облдержадміністрації Миколи Романюка є повна ліквідація отрутохімікатів на території Волині](http://www.voladm.gov.ua/photos/news/44_9100.jpg)
Сьогодні на Волині відбулась чергова зустріч партнерів проекту ”Покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг” в Україні. Він реалізується у рамках Програми Добросусідства "Польща-Білорусь-Україна" ІНТЕРРЕГ ІІІА/Тасіс ПКС. Його мета - ліквідація загрози забруднення ґрунтів і вод басейну річки Західний Буг.
Партнерами проекту є Волинська облдержадміністрації, обласна громадська організація ”Чисте довкілля”, Секретаріат Української частини Еврорегіону Буг, головне управління агропромислового розвитку ОДА, Державне управління охорони навколишнього середовища Волинської області, Західно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів та воєвода Люблінського воєводства.
Учасників робочої зустрічі та гостей конференції привітав голова облдержадміністрації Микола Романюк. У своєму виступі він проаналізував проведену в області роботу у рамках реалізації вищеназваного спільного проекту та наголосив, що завдяки проекту в області є реальні результати. «Це успішний проект. Він дуже важливий як української, так і для польської сторін», - зазначив Микола Ярославович.
Голова облдержадміністрації зупинився й на питанні фінансування: «У минулому році на реалізацію проекту ”Покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг” виділялись кошти як з обласного, так і з районних бюджетів. Цьогоріч також передбачені кошти у сумі 2 млн. грн.».
«Нещодавно облдержадміністрація направила лист в профільне міністерство з проханням виділити ресурси на ці цілі. Якщо область отримає їх, то ми цьогоріч звільнимо нашу території від отрутохімікатів. Волинь буде першою в Україні», - підкреслив Микола Романюк.
Голова облдержадміністрації зауважив, що реалізація в області міжнародного екологічного проекту є одним із особистих його пріоритетів. «Це питання під моїм особистим контролем. Надіюсь, що цьогоріч, ми успішно його завершимо та розпочнемо працювати над іншими проектами, зокрема важливим я вбачаю проект, який спрямований на розчищення та впорядкування меліоративних каналів на Волині», – резюмував Микола Ярославович.
Він висловив вдячність представникам польської сторони. «Завдяки вашій допомозі та сприянню, ми втілили цей проект в життя. Я сподіваюсь, що ми й надалі будемо співпрацювати».
Начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Аршулік повідомив, що іще 5 років тому в області налічувалося близько 800 тонн непридатних пестицидів, з яких 200 – рідких. «Добрива зберігалися безсистемно у 250 місцях і становили велику небезпеку. Ми звезли їх усі до 12 спеціалізованих складів, із яких 6 – уже утилізовано. До кінця 2009 ми маємо наміри повністю звільнити Волинь від непридатних пестицидів»», - поінформував Анатолій Аршулік.
Анатолій Аполлонович подякував голові облдержадміністрації за сприяння у реалізації екологічного проекту. Микола Романюк запевнив усіх присутніх, що обласна влада й надалі підтримуватиме реалізацію важливих для нашого краю проектів: «Ми готові до співпраці. У першу чергу ми будемо працювати над екологічними проектами».
Сторони обговорили проблеми та намітили плани реалізації проекту «Покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг».
Координатор проекту, директор Волинського обласний державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів і якості продукції „Облдержродючість” Микола Зінчук виступив з інформацією про ліквідацію екологічних небезпек пов’язаних з непридатними отрутохімікатами в транскордонному регіоні.
Прес-служба голови облдержадміністрації (778156)
Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Одним із пріоритетів голови облдержадміністрації Миколи Романюка є повна ліквідація отрутохімікатів на території Волині"