Міністр вугільної промисловості Віктор ПОЛТАВЕЦЬ привітав гірників України з професійним святом – Днем Шахтаря.
Наводимо текст:
«Шановні друзі!
Нинішнього року Україна в чергове, 30 серпня, відзначає воістину загальнонаціональне свято – День шахтаря. Це торжество є втіленням безмежної пошани народу до мужньої шахтарської професії, щоденного трудового подвигу, високого професіоналізму, самовідданості. Ті, хто стали гірниками, вибрали справою свого життя благородну місію – постійно давати країні тепло і світло, надійно укріплювати енергетичну безпеку країни, примножувати промисловий потенціал держави, зміцнювати національну економіку. Це важка, але благородна справа.
Україна володіє величезним потенціалом у вугільному секторі економіки. Наші унікальні запаси вугілля можуть служити економічній незалежності держави ще багато десятиліть і навіть століть. Якщо, зрозуміло, правильно використаємо наші нинішні сили, уміння, досвід, якщо грамотно протиставимо їх викликам непростого сьогодення, особливо ж тепер, коли світ охопила системна фінансово-економічна криза.
Майже рік роботи в непростих умовах показав, що в більшості шахтарських колективів зуміли перебудувати роботу по антикризовому сценарію. А це означає, що на кожному робочому місці добиваються високонормативного використання устаткування, повсюдної економії засобів і ресурсів. У галузі розгорнуто справжню боротьбу за те, щоб скоротити до мінімуму кількість шахт, видобуток вугілля в яких складав би менше 500 тонн на добу. На кожній копальні, в кожному державному підприємстві шахтарі працюють над виконанням п'яти конкретних цільових програм – виробничою, технічною, економічною, підвищення якості вугілля та капітального будівництва. Їх мета – зробити працю гірників більш високопродуктивною, видавати «на-гора» більше товарної продукції.
Неоціниму допомогу шахтарям надає Уряд. Мало не на кожному третьому засіданні Кабінету Міністрів розглядаються і приймаються важливі питання подальшого розвитку вугільної промисловості, економічної підтримки галузі. Ось і напередодні Дня шахтаря, в Свердловську Луганської області, на базі одного з кращих наших державних підприємств «Свердловантрацит», відбулося виїзне засідання Уряду України, який прийняв цілий ряд Постанов і Розпоряджень, направлених на удосконалення діяльності вуглевидобувної галузі. Це, поза сумнівом, стане новим поштовхом до подальшого розвитку енергетичного базису держави.
Щиро вірю в те, що, об'єднавши наші зусилля, ми відродимо престиж шахтарської професії і зможемо гарантувати вугільникам гідний соціальний захист та безпеку праці. Більше уваги приділятимемо шахтарям-ветеранам, хто на своїх плечах виніс труднощі післявоєнного відбудовного періоду, хто фактично створив нинішній вугледобувний потенціал України.
Із власного досвіду знаю, що таке нелегка праця шахтаря. Тому особисто для мене нинішнє свято – це, перш за все, уособлення людської мужності і стійкості. А ще день пам'яті тих, хто не повернувся із забою, кого до цих пір оплакують матері, дружини і діти.
Переконаний, що працівники вугільної галузі здолають усі виклики сьогодення і надалі будуть примножувати славу і кращі шахтарські традиції гірників України. Від щирого серця бажаю всім вам, дорогі трудівники підземних горизонтів, міцного здоров'я, благополуччя, упевненості в завтрашньому дні і нових трудових успіхів!»
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Віктор ПОЛТАВЕЦЬ привітав шахтарів України зі святом"