![Первухінський цукрозавод святкує ювілей](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1304494074.jpg)
Один з найстаріших цукрозаводів області, заснований ще бароном Кенігом, святкує ювілей. Колектив підприємства зі 140-річною успішною роботою привітав голова облдержадміністрації Арсен Аваков.
Керівник області ознайомився з роботою заводу. На підприємстві працюють близько 300 чоловік, середня зарплата одного штатного співробітника за результатами минулого року склала 1402 грн. Первухінський цукрозавод працює стабільно, постійно нарощує обороти.
У сезон тут переробляють близько 150-180 тис. тонн цукрового буряка. В той же час, виробнича потужність заводу вже дозволяє переробляти 200-240 тис. тонн.
Адже ще не так давно – в 2002 році – підприємство було на межі банкрутства. Керівництво заводу того часу звернулося по допомогу до Алли Коваленко – Президента корпорації "Бісквіт-шоколад". Проте, навіть отримаючи підтримку, на підприємстві не проводилося технічне переозброєння.
У "Бісквіт-шоколаді" було ухвалено рішення увійти до підприємства як інвестор. В переозброєння Первухінського цукрозаводу були вкладені десятки мільйонів гривень.
Більш того, Алла Коваленко, яка стала Головою Наглядової ради відкритого акціонерного товариства "Первухінський цукрозавод", відзначає, що на підприємстві постійно впроваджуються нові енергозберігаючі технології. Річ у тому, що процес виробництва цукру є дуже енергозатратний, тому енергозбереження дуже серйозно впливає на собівартість продукту.
Алла Коваленко відзначила, що цукрова галузь завжди була бюджетоутворюючою для Харківщини, історично на виробництві цукру підприємці Слобожанщини робили величезні статки.
Зараз ситуація в галузі достатньо складна. Президент корпорації "Бісквіт-шоколад" називає серед основних причин такого стану не тільки відсутність державної підтримки сектора, але і дозвіл на ввезення дешевого очеретяного цукру-сирцю, що губить галузь.
Короткочасна державна програма підтримки, на думку Алли Коваленко, могла б виправити ситуацію. Потім цукрова галузь обов'язково знову вийде на свій рівень.
Алла Коваленко також відзначила, що важливим в успішній роботі підприємства є співпраця з Південною залізницею і подякувала за це начальнику залізниці, Герою України Віктору Остапчуку.
Арсен Аваков назвав організацію роботи на підприємстві прикладом здорової, творчої праці. "Головне – позитивний погляд на майбутнє, оптимізм заводчан, які кілька років тому повірили, що підприємство ще успішно працюватиме і працювали в цьому напрямі", підкреслив голова облдержадміністрації.
До речі, Первухінський цукрозавод є бюжетоутворюючим підприємством не тільки для Гутянської селищної поради, але і для всього Богодухівського району. Завдяки цьому в Гутах працює дитячий садок, амбулаторія сімейної медицини, школа, бібліотека, яким цукрозавод дає фінансову підтримку, матеріальну допомогу і інші послуги.
За рахунок підприємства в Гутах утримується Будинок культури. Тут проводяться святкові заходи, а також працюють спортивні секції.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Первухінський цукрозавод святкує ювілей"