Подробно
Послідовно відстоювати свої інтересиУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 19-08-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Саме так вирішили надалі діяти члени Асоціації сільськогосподарських підприємств області на своїй черговій конференції, яка відбулась сьогодні за участю заступника голови облдержадміністрації Володимира Кирилюка та керівників Головного управління агропромислового розвитку.Як наголошували під час своїх виступів учасники зібрання, зокрема, голова обласної асоціації Василь Мастій, попри деякі здобутки галузі у цьому році ситуація в сільському господарстві залишається надзвичайно важкою. «Так складно працювати, як сьогодні, нам ще не було ніколи», - зазначали деякі керівники сільгосппідприємств.Зокрема, актуальними для аграрного сектору залишаються нині питання виплати заборгованості по зарплаті (наразі борг по області становить близько 1,5 млн. грн., з яких 200 тис. грн. – на економічно активних підприємствах), розрахунків за паї, боргів перед податковими органами та Пенсійним фондом, притоку в галузь молодих кадрів тощо. Та найбільш болючим питанням для керівників аграрних господарств сьогодні є цінова ситуація на ринках сільськогосподарської продукції та недостатня увага з боку держави до цієї проблеми. Доходить вже до того, кажуть виробники, що стабільно працююче агроформування при добрих показниках врожайності вирощеної продукції, продавши цю продукцію за нинішніми цінами та сплативши усі необхідні виплати, у підсумку залишається просто ні з чим. Або ще й того гірше –у збитку. Тим часом життя аграріям псують нескінченні перевірки різних силових структур та встановленні державою обмеження у питаннях оренди землі. Підтримка ж з боку держави цього року стала істотно меншою. Натомість виплати до Пенсійного фонду для роботодавців збільшуються з 26% до 32%. Показовим у цьому плані є приклад, який навів керівник ТОВ «Старт» з Теофіпольського району Герой України Василь Петринюк. У такій розвиненій країні, як Швейцарія, вартість електроенергії для фермера є нижчою, аніж, скажімо, на Хмельниччині, де є своя АЕС.Не вдовольняють працівників села й зусилля Аграрного фонду, підтримка якого для аграріїв була б сьогодні й справді істотною… якби ця установа нині мала достатньо коштів, аби виконувати обіцяне урядом.Дісталося «на горіхи» тут і обласним депутатам, які також не надто були щедрими для сільгоспвиробників при формуванні цьогорічного бюджету. Так, на підтримку вказаної асоціації, як виявилося, область виділила на поточний рік всього 400 тис. грн. В той час, як, для прикладу, волиняни зуміли за тих же умов віднайти для цього 7 млн. грн., а іванофранківці – 2 млн. грн.З іншого боку, самі ж учасники конференції визнавали, що серед 26-ти регіонів України подібні асоціації сільгоспвиробників працюють лише у 5-ти і хмельницька є однією з кращих. Щоправда, багатьох її членів цей факт не радує: надто мало реальних інструментів впливу на владу у громадської організації. Звучали навіть пропозиції взагалі припинити її існування. «Не дивлячись на те, що ми кращі, ми працювали дуже погано. Втім, ми й не могли працювати краще», - відзначив з цього приводу керівник районної асоціації з Волочиська.Підсумковими ж рішеннями конференції були такі. Асоціація має бути, безумовно, збережена, однак діяти надалі вона буде категоричніше – аж до страйків та громадських акцій, якщо селян «наверху» не буде почуто. А щоб було почуто, Асоціація надішле відповідні відкриті звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Верховної Ради України. Що ж до області, то виробники просили керівництво облдержадміністрації відновити роботу робочої групи, яка б займалася узгодженням з виробниками цін на молоко, м’ясо та іншу сільськогосподарську продукцію в області.Виступаючи наприкінці конференції, Володимир Кирилюк підтримав прагнення аграріїв боротися за свої права. Водночас звернувши увагу присутніх на необхідності прислухатися до рекомендацій обласної влади та навчитися приймати вчасні та правильні управлінські рішення. Адже деякі керівники агроформувань втратили чимало шансів для свого розвитку, сподіваючись на «кращі часи». То й же, хто сподівається передусім на себе, вчиться працювати корпоративно, впроваджує нові технології і у підсумку отримує прибутки навіть у такі скрутні часи.На завершення свого виступу Володимир Борисович привітав присутніх зі святом Яблучного Спаса та Днем пасічника та побажав аграріям працювати так же раціонально, як комахи, що виробляють мед, і мати між собою таку ж тісну кооперацію.О. Севастьянов Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "Послідовно відстоювати свої інтереси"