Подробно
Чому не всі сплачують за оренду землі, або ж ця плата не доходить до бюджету?Украина, Хмельницкий и область | Местные новости | 14-08-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Про таке роздумували на вчорашньому засіданні члени робочої групи з опрацювання та комплексного вирішення питань реалізації державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель. Участь у заході взяли представники усіх державних структур, причетних до питань використання землі, зокрема, Держкомзему, Центру державного земельного кадастру, Держземінспекції, ДПА в області тощо. Головував на зібранні заступник голови облдержадміністрації Володимир Кирилюк.Передусім групою було розглянуто питання щодо стану використання в області земель, що знаходяться у підпорядкуванні Міністерства оборони України. Так, за даними Хмельницького КЕВ, таких на початок серпня на Хмельниччині обліковано понад 11 385 гектарів, з яких безпосередньо для потреб оборони не використовується 906,4 гектарів. Частина вказаних земель використовується з явними порушеннями вимог чинного законодавства, а у ряді випадків (загалом таких набирається на 217 га) питання використання землі з’ясовується у судовому порядку. На жаль, тут і досі залишається чимала кількість невирішених проблемних питань. Починаючи хоча б з розбіжності в облікових даних у різних держструктур: за даними Держкомзему у межах обслуговування Хмельницької КЕВ знаходиться 11 157 гектарів земель.Крім того, як виявилось, майже всі державні акти на право користування землею, видані за часів СРСР видані з порушенням тогочасного законодавства, проекти землеустрою та матеріали інвентаризації, яка востаннє проводилася у 1993 році, втрачені. На половину земель Міноборони взагалі відсутня технічна документація. Така ситуація виникла, зокрема, через те, що свого часу під час передачі земель Міноборони місцевим органам влади зміни в державні акти на право користування землею внесені не були. Сьогодні ж на виготовлення сучасної документації, зокрема, тих же державних актів на землю, немає коштів.Відтак було вирішено сформувати у кожному районі відповідну робочу групу, яка б зайнялася питанням інвентаризації земель Міністерства оборони України на території області та врегулювання спірних питань щодо використання цих земель.Непокоїв учасників зібрання і стан справляння податковими органами області плати за землю з суб’єктів господарювання, які цими землями користуються.Як повідомив присутнім на засіданні перший заступник голови ДПА в області Олег Федорчук, завдяки співпраці податківців з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування у першому півріччі цього року до місцевих бюджетів від юридичних осіб надійшло 39,2 млн. грн., що складає 127% бюджетних призначень. Темпи росту склали тут 140%. Не в останню чергу цей показник досягнуто завдяки проведенню інвентаризації договорів оренди комунальної та державної власності на предмет відповідності до вимог чинного законодавства. Для прикладу, внаслідок перегляду та приведення у відповідність до Закону України «Про оренду землі» 16 договорів з підприємствами у м. Кам’янець-Подільський очікувана сума додаткових надходжень склала 1,1 млн. грн. Отже, як зазначив податківець, незважаючи на позитивну динаміку надходжень, можливі резерви щодо розширення бази оподаткування в області задіяні ще не в повній мірі.Непоодинокими є й приклади користування земельними ділянками без укладання договорів оренди. Приміром, понад 10 гектарів безплатно використовує Городоцький консервний комбінат. Втрати бюджету від цього оцінюються в 14 тис. грн. Майже 250 гектарів земельних ділянок використовує без укладання договорів оренди для ведення сільськогосподарського виробництва ТОВ «Стіомі-Холдинг» у Кам’янець-Подільському районі. Немало виявлено й фактів ухилення від сплати до бюджету плати за землю власників землі та землекористувачів – приватних підприємців.У підсумку члени групи вирішили, що роботу ДПА в області щодо стягнення заборгованості по орендній платі та земельного податку слід посилити. А міські голови та голови райдержадміністрацій мають подбати про уникнення втрат бюджетних коштів, які надходять від сплати орендної плати та земельного податку. В свою чергу на суб’єктів господарювання, які використовують земельні без відповідних правових документів, має вплинути й Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель. А якщо й її впливу виявиться замало, то, відповідно, - прокуратура та судові органи.О. Севастьянов Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий |
Добавить комментарий к новости "Чому не всі сплачують за оренду землі, або ж ця плата не доходить до бюджету?"