Сьогодні, за участі голови облдержадміністрації Миколи Романюка, голів правління обласного об’єднання організацій роботодавців та ради федерації профспілок області Володимира Цибульського та Івана Карпомиза, керівників організацій роботодавців, представників профспілок відбулося засідання регіональної тристоронньої соціально-економічної ради. На порядок денний виносилося питання "Стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати в області". Про ситуацію в регіоні поінформував начальник головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Кец.
Він, зокрема, повідомив, що за оперативними даними станом на 31 липня 2009 року сума боргу із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах області становить – 14 млн.грн, до початку 1 липня вона зменшилася на 6,4 млн.грн.
Зменшення відбулося в основному за рахунок погашення боргів економічно активних підприємств комунальної форми власності м.Луцька та підприємств вугільної галузі м.Нововолинська.
В результаті вжитих заходів середньомісячна заробітна плата за січень- червень 2009 року штатних працівників області зросла до відповідного періоду минулого року на 4,3 % і становить 1350 грн.
Не врегульованим на сьогодні є питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» та ВАТ «Волиньгаз».
«Враховуючи гостроту соціальної проблеми та складність ситуації з виплати заробітної плати, облдержадміністрацією підготовлено 4 звернення до прокуратури області щодо сприяння у розв’язанні цієї проблеми керівниками економічно активних підприємств-боржників.
Здійснюється контроль і за дотриманням вимог чинного законодавства про працю. Територіальною державною інспекцією праці в області з початку року перевірено 136 підприємств-боржників. За результатами перевірок складено та передано до суду 111 протоколів про адмінправопорушення, винесено 33 постанови за ст.1886 КУпАП України. Роботодавцям внесено 75 подань про притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності. До правоохоронних органів передано 91 матеріал, за якими порушено 14 кримінальних справ », - продовжив Кец.
На завершення свого виступу Володимир Кец закликав роботодавців взяти участь у розв’язанні зазначених проблеми, оскільки за Генеральною угодою вони взяли на себе зобов’язання відшкодувати всі борги своїм працівникам ще у 2008 році.
Почули і конкретні пропозиції щодо врегулювання даного питання.
Зокрема, Володимир Цибульський, співголова ради, голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців, зазначив, що «першочерговим обов’язком роботодавців – є своєчасний і повний розрахунок з працівниками. Сьогодні потрібного розуміти, що людський капітал важливіший за фінансовий. В жодній країні, не дивлячись на кризу, заборгованость з заробітної плати відсутня». Торкнувся він і теми відшкодування ПДВ місцевим виробникам. Мовляв, федерація роботодавців неодноразово зверталася до Уряду з рядом пропозицій у цьому напрямку, але вони не були прийняті до уваги.
Ситуація, яка склалася в ДП «Волинський інститут землеустрою», підприємствах ЖКГ та електротранспорту хвилювала голову федерації профспілок області Івана Карпомиза. «Питання виплати заборгованості з заробітної плати та соціальна політика на постійному контролі профспілок, і вони жорстко відстоюватимуть права їх членів», - зазначив він.
Мали слово і голови профкомів ВАТ «Луцький картонно-руберойдовий комбінат» Анатолій Миронюк, обласної профспілки працівників агропромислового комплексу Ростислав Чернюк та голова організації роботодавців житлово-комунального господарства, директор Луцького житлово-комунального підприємства № 7 Микола Гарбарчук.
Голова облдержадміністрації Микола Романюк, не оминув увагою жодного з порушених питань.
Підсумовуючи, він подякував представникам роботодавців та профспілок за спільну роботу та розуміння ситуації.
"Ми повинні працювати над створенням нових робочих місць, забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати, особливо в умовах кризи, адже для переважної більшості це єдине джерело доходів. Ми повинні дбати про простого волинянина, але при цьому не забувати і про бізнес, який дає роботу", - наголосив Микола Ярославович.
Пропозиції, які надійшли від трьох сторін соціального діалогу, зафіксовані у рішенні тристоронньої ради.
Довідка: Згідно з рішенням регіональної тристоронньої соціально-економічної ради сторони консолідують зусилля задля стабілізації соціально-трудових відносин.
Рішення тристоронньої ради також передбачає посилення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю, зокрема щодо своєчасності виплати заробітної плати.
Федерація профспілок області надаватиме обласній державній адміністрації щокварталу інформацію про роботодавців, які мають заборгованість з виплати заробітної плати і не забезпечують виконання статті 45 Закону України «Про професійні спілки, їх прав та гарантії діяльності» у частині надання інформації про наявність коштів на рахунках підприємства.
У рішенні зафіксовані і рекомендації:
- обласній комісії з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на своєму засіданні у вересні ц.р. заслухати інформацію головного управління Державного казначейства України в області щодо стану розрахунків, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2009 року № 312 «Про особливості відшкодування у 2009 році податку на додану вартість».
- головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури, агропромислового розвитку облдержадміністрації своєчасно ставити питання перед Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади щодо розв’язання питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати на відповідних державних підприємствах у разі необхідності та у випадках, коли розв’язати зазначену проблему на регіональному рівні не можливо.
- голові організації роботодавців житлово-комунального господарства (Гарбарчук М.М.) на своєму правлінні до 25 серпня ц.р. заслухати питання «Про стан виконання графіків погашення заборгованості підприємствами-боржниками, що входять до складу галузевої організації». У випадку невиконання графіків погашення заборгованості до 1 вересня 2009 року надати облдержадміністрації інформації щодо об’єктивних причин такого становища.
Прес-служба голови облдержадміністрації
778150
Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Посилимо громадський контроль за дотриманням законодавства про працю"