Сьогодні в області проживає 1870 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі 508 – дітей-сиріт та 1362 – позбавлені батьківського піклування. У дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях проживає 212 дітей цієї категорії, 429 – виховуються у інтернатних закладах, 1198 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування проживають у родинах опікунів (піклувальників). У І півріччі цього року в області посиротіло 198 дітей.
Службами у справах дітей вживаються заходи щодо забезпечення реалізації права цієї категорії дітей на виховання у сімейному оточенні. Цього року влаштовано у сім’ї громадян під опіку (піклування) – 139 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Сформовано банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають підстави для усиновлення. У регіональному банку даних перебуває 529 дітей, які мають підстави для усиновлення. Протягом цього року на такий облік поставлено 120 дітей. Сформована також база даних про потенційних кандидатів в усиновителі, яка станом на 1 липня налічує 32 подружні пари.
Цього року в області усиновлено – 20 дітей (у тому числі 1 – іноземними громадянами). У минулому – 58, у тому числі 4 – іноземцями.
Одночасно службами у справах дітей проводиться робота по здійсненню контролю за станом утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у родинах. Цього року у 153 випадках припинено опіку (піклування), у тому числі 5 – за невиконання опікунами обов’язків по догляду та вихованню дітей, 2 – з причини влаштування до інтернатних установ на повне державне утримання.
Щоб виявити дітей, які жебракують та бродяжать, протягом І півріччя 2009 року в області було проведено 379 рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» та інших профілактичних заходів, під час яких виявлено 187 дітей. 11 з них – це діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. Серед виявлених під час рейдів 70 – безпритульні діти і ті, які займались бродяжництвом та жебракуванням, 58 – вживали спиртні напої. 35 дітей під час проведення рейдів вилучено з комп’ютерних клубів.
55 дітей, які були виявлені під час рейдів, влаштовано до обласного притулку для дітей, 101 – повернено в біологічну сім’ю, 2 – повернено до опікунів та піклувальників, 8 – повернено до інтернатних закладів, 11 – влаштовано до закладів охорони здоров’я. За результатами рейдів ініційовано притягнення до відповідальності 16 посадових осіб і 108 батьків. Попереджено 208 батьків та 173 дитини.
Постійно поновлюється база даних про дітей, які опинилися в особливо складних життєвих умовах. Працівниками служб у справах дітей з метою виявлень дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, проводились обстеження умов проживання і утримання дітей у сім’ях, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
Протягом І півріччя цього року проведено 1244 обстеження умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах у сім’ях. За їх результатами 25 дітей вилучено з сімей, умови проживання в яких загрожували їхньому життю і здоров’ю та влаштовано до обласного притулку для дітей, закладів охорони здоров’я.. На облік взято 353 дитини, які проживають у сім’ях, де батьки через пияцтво, наркоманію, свою асоціальну поведінку не забезпечують належних умов їх виховання і утримання.
Станом на 1 липня 2009 до суду подано 84 позовні заяви на позбавлення батьківських прав, 84 батьків були позбавлені батьківських прав відносно 128 дітей.
З 1998 року в області діє заклад соціального захисту дітей – обласний притулок для дітей на 40 місць. Цього року соціальну допомогу у закладі отримали 111 дітей. Після закінчення терміну перебування у закладі 26 дітей повернуто в біологічну сім’ю, 11 влаштовано під опіку (піклування), 6 – у прийомну сім’ю.
25 грудня 2008 року в області відкрито ще один заклад соціального захисту дітей – обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей. У даний час у закладі отримують допомогу 13 дітей. 5 вихованців закладу передано на виховання у сім’ї громадян (1 – на усиновлення, 4 – до дитячого будинку сімейного типу).
Головне управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації (778 168)
Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Заступник голови обласної державної адміністрації Святослав Кравчук провів загальнообласну селекторну нараду щодо захисту прав дітей, сімейних форм влаштування сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щодо попередження дитячої бездоглядност"