Подробно
Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» набирає обертів на ХмельниччиніУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 13-07-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
У стінах обласної державної адміністрації відбулось перше засідання новоствореної обласної Координаційної ради Проекту Європейського Союзу Програма Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Метою зустрічі, крім створення самої вказаної ради, стали презентація процесу реалізації проекту в області та робоче планування його діяльності до кінця на ступного року.Захід розпочали з брифінгу для представників місцевих засобів масової інформації, на якому міжнародний менеджер проекту Джейсінгх Сах, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кирилюк та заступник голови обласної ради Валентин Грищук розповіли присутнім про те, що вже вдалося зробити в області завдяки цьому проекту.Зокрема, згадали про те, що вказана робота почалася з ознайомчого семінару в ОДА, який був проведений у березні минулого року. А вже в травні була підписана Угода про співпрацю між Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй, Хмельницькою обласною державною адміністрацією та обласною радою. Обласний підрозділ впровадження проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» було створено в липні, тобто рік тому.За цей час на підставі 165-ти поданих заявок було відібрано 40 цільових громад з 8 районів області (Білогірського, Городоцького, Деражнянського, Ізяславського, Красилівського, Летичівського, Славутського та Шепетівського), де готовність реалізовувати власні мікро-проекти була найвищою.Крім того, наразі обласним підрозділом проведено:-40 перших діалогів з громадами та юридично зареєстровано 28 організацій громад;-38 других діалогів з громадами та 38 громад затвердили пріоритетні проблеми з метою реалізації власних мікропроектів;-створено 8 районних Форумів місцевого розвитку та проведено 14 засідань ФМР;-28 тренінгів з обов’язкової навчальної програми («Управління ОГ», «Планування в громаді», «Підготовка мікропроектної пропозиції (МПП)», «Впровадження МПП», «Бухгалтерська звітність»), в яких взяли участь понад 600 учасників.Організаціями громад на даний час підготовлено 14 мікропроектних пропозицій на загальну суму 1.904.471 грн, які вже затверджені до фінансування комітетом з оцінки проектів Центрального офісу Проекту. Внесок кожної із сторін становить: від Проекту — 918.634 грн, з місцевих бюджетів — 81.213 грн, від спонсорів — 13.406 грн, профінансовано самими організаціями громад - 160.298 грн.Першим по Хмельницькій області завершеним мікропроектом в рамках реалізації Проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» став мікропроект з смт Антоніни Красилівського району. Він отримав назву «Забезпечення рівного та якісного доступу до Антонінського освітнього округу дітей із сіл Закриниччя, Рублянка та селища Антоніни». За результатами громадського опитування було визначено, що найбільш актуальною проблемою громади є підвіз дітей шкільного віку. Тож вирішенням її стало придбання шкільного автобусу, вартістю 83 760 грн. Учасниками проекту стали батьки, вчителі та учні Антонінської, Закриницької та Рублянської шкіл, які об’єдналися в асоціацію ГО «Антонінський край». Поки що це єдиний завершений мікропроект у районі. Однак до кінця року очікується завершення усіх п’яти розпочатих проектів та отримання резервних від Проекту ЄС /ПРООН на 2010 рік.Організаціями громад Летичівського району розроблені та подані на розгляд всі п'ять мікропроектних пропозицій, три з яких затверджено, та ще дві мікропроектні пропозиції перебувають на розгляді в Центральному офісі Проекту в Києві. Три громади чекають надходження перших траншів. У районному бюджеті закладені кошти для співфінансування мікропроектів громад. У Городоцькому районі з п’яти відібраних громад чотири вже утворили та зареєстрували свої громадські організації, їх мікропроектні пропозиції перебувають на розгляді в Хмельницькому обласному підрозділі впровадження проекту. У с.Чорниводи вже отримали перший транші від ПроектуПроведено юридичну реєстрацію п'яти громадських організацій і на Деражнянщині. Поки що на розгляд до обласного підрозділу впровадження проекту подана одна мікропроектна пропозиція по заміні вікон у школі с. Богданівці. Чотири організації зареєстровано й на Славутчині. Крім того, тут вже затверджені проекти «Шкільний автобус» для сіл Волиця та Улашанівка. Та , на жаль, впровадження їх затримується через складність тендерних процедур, оскільки вартість кожного становить більше 100 тис. грн. Є надія на успішну розробку проекту «Реконструкція ФАПу с.Гута» Хоровецької сільської ради. Проекти ж від Довжківскьої та Іванівської сільрад поки що в початковому стані. Усі п’ять відібраних громад пройшли процедуру реєстрації і в Ізяславському районі. Але далі цього тут справа чомусь не йде. Наразі затверджений лише один проект с. Сахнівці. Один, с.Нове Село, знаходиться на розгляді. Громади сіл Дертка та Тернавка ще працюють над проектами. В Лютарці було запропоновано проект «Реконструкція водопроводу», та за відсутності технічної документації та невизначеності з власником об’єкту, розробка його практично зупинилася.На Білогірщині ще чекає на реєстрацію одна громадська організація. Отримав підтримку проект «Заміна вікон та дверей в Ямпільському ДНЗ». Очікується отримання першого траншу. На стадії завершення мікропроекти Білогірської та Довгалівської ГО. Проект Залузької ГО«Енергозберігаючі заходи в будинку культури» потребують технічної допомоги і активної підтримки з боку району та обласного фінансування. Шепетівці спромоглися на юридичну реєстрацію 3-х громадських організацій. Інші дві в процесі завершення. Мокіївська та Коськівська сільради свої мікропроекти вже подали на розгляд. Плесенська, Корчицька та Вербовецька - на стадії збору необхідної інформації. Під час брифінгу міжнародний менеджер Проекту вказав на те, що Хмельниччина загалом демонструє порівняно високий рівень активності громад, командної роботи та координації спільної діяльності між владою та громадою. І висловив своє задоволення результатами роботи області.«Важливо вже те, що громади наших сіл, які взяли участь у цій роботі, «піднялися духом», відчули, що усе задумане ними насправді здійснити цілком реально, - зазначив у свою чергу Володимир Кирилюк. - Тепер вони готові працювати у цьому напрямі й надалі. Наше ж завдання – віднайти у кожній сільській громаді активних людей, лідерів, спроможних її зорганізувати».О. Севастьянов Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» набирає обертів на Хмельниччині"