Літо - пора відпочинку, канікул та відпусток. Однак сучасна складна економічна ситуація вдарила й по цій сфері життя. Так, на забезпечення доступності відпочинку й оздоровлення дітей та молоді впливає ряд факторів, одним з яких виступає й фінансовий. Про це сьогодні на засіданні колегії розповіла заступник голови облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА.
«Фактором, що, у взагалі-то, ускладнив роботу по підготовці до оздоровчої кампанії 2009 року, став Закон України «Про оздоровлення й відпочинок дітей». Закон набув чинності з 1 січня поточного року й одразу поставив нам планку фінансування дітей пільгових категорій за рахунок коштів державного бюджету», - сказала Олена ПЕТРЯЄВА.
Державний бюджет виділив 748 тис.грн. на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій через Міністерство освіти та науки. Через Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, виділяються путівки в МДЦ «Артек» та «Молода гвардія».
Обласним бюджетом виділено на оздоровлення дітей пільгових категорій 15548,8 тис.грн. (більше ніж у 2008 році), у тому числі:
- на забезпечення літнього оздоровлення дітей та підлітків в оздоровчих установах, що підпорядковані управлінню Донецької обласної ради профспілок;
- на забезпечення оздоровлення дітей пільгових категорій батьки (опікуни), яких є застрахованими особами у Фонді соціального страхування з тимчасовій втрати працездатності тощо.
Місцеві ж бюджети міст та районів області планують витратити 3778,5 тис.грн на підготовку й 10068,8 тис.грн. на проведення оздоровлення й відпочинку дітей.
Донецькою обласною дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасовій втрати працездатності планується витратити більше 36,9 млн.грн. на дотацію до вартості дитячої оздоровчої путівки (30 грн. на харчування, 3 грн. на медичне й культурне обслуговування на одну дитину в день).
«Таким чином, фінансування дитячого відпочинку й оздоровлення в 2009 році значно менше, ніж в 2008 році. А при підвищені цін на продукти харчування, комунальні платежі, заробітну плату й інші види послуг, доступність путівки на літнє оздоровлення, звичайно, знижується», - відзначила Олена ПЕТРЯЄВА.
Для рішення існуючих проблем, пошуку всіляких шляхів здешевлення вартості путівки, і як наслідок підвищення доступності оздоровлення, Олена ПЕТРЯЄВА внесла свої пропозиції.
«Дитячі здравниці мають пільгове оподатковування на період літнього оздоровлення. Чому б органам місцевого самоврядування в містах та районах не розглянути подібну ситуацію з орендною платою - пільгові тарифи саме на період оздоровлення», - відзначила Олена ПЕТРЯЄВА.
Ще одною проблемою на даний момент є збереження матеріально-технічної бази дитячих оздоровчих центрів. Так за станом на 22 червня поточного року в 17 заміських установах оздоровлення й відпочинку проводилися підготовчі роботи, 8 з них одержали дозволи відповідних контролюючих органів, 58 почали роботу й прийняли більше 20 тис. дітей на оздоровлення. Крім цього в області працюють 863 установи відпочинку (з денним перебуванням) у які перебуває 45719 дітей.
Усього ж цим летом планується робота 909 установ оздоровлення й відпочинку, у тому числі:
- 82 заміських установи оздоровлення й відпочинку (з них 5 - санаторного типу, 2 - дитячі комплекси);
- 820 установ відпочинку (табори з денним перебуванням та профільні табори);
- 2 табору праці й відпочинку;
- 2 наметових містечка.
Основними причинами ситуації, що склалася, із готовністю оздоровчих установ до прийому маленьких відпочиваючий, за словами заступника голови облдержадміністрації Олени ПЕТРЯЄВОЇ, є старіюча матеріальна база дитячих здравниць, а також нездатність власників їх утримувати, реконструювати й будувати нові.
«Які би гроші ми не вкладали, але, якщо не буде дитячих здравниць, оздоровлення повноцінним бути не може», - зауважила Олена ПЕТРЯЄВА.
Підтримав її й голова облдержадміністрації Володимир ЛОГВИНЕНКО: «Наша з вами турбота - це діти, чиї батьки не можуть профінансувати їхній відпочинок».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В.ЛОГВИНЕНКО: «Наша з вами турбота - це діти»"