![Кабмін дослухався до пропозицій Харківської області](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1158734746.jpg)
В зв’язку з неодноразовим підвищенням цін на енергоносії та через не досконалу систему формування тарифів на житлові-комунальні послуги у підприємств цієї галузі склалася вкрай незадовільна ситуація з розрахунками за спожиті енергоносії.
З метою виправлення цієї ситуації, Урядом була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009р. № 193 "Питання реалізації статті 53 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", яка передбачає виділення органам місцевого самоврядування субвенції з державного бюджету на погашення різниці в тарифах на послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення для населення, яка сформувалася станом на 1 січня 2009 року.
В області з квітня місяця поточного року. Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Бабаєва була розпочата робота з підготовки матеріалів необхідних для проведення відповідних взаєморозрахунків. На 15 червня обласною комісією вже було розглянута та затверджена різниця в тарифах по 38 підприємствах на загальну суму 278,9 млн.грн.
Але однією з умов проведення розрахунків по різниці в тарифах, відповідно до цієї постанови, було дотримання у 2009 році органами місцевого самоврядування вимог ст.31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", що підтверджується в Порядку, затвердженому наказом Мінжитлокомунгоспу № 99 від 14.04.09. Іншими словами, отримання висновків було поставлено в залежність від таких факторів, як наявність схем теплопостачання, беззбиткова робота підприємств, які планують отримати різницю в тарифах у 2009 році.
При цьому, ні яким чином не було враховано збитки, які понесли теплопостачальні підприємства, пов’язані з підвищенням ціни на газ для виготовлення теплової енергії бюджетним та госпрозрахунковим споживачам. По теплопостачальним підприємствам Харківської області ця сума складає понад 93 млн.грн. Відповідно, відсутність цих коштів не давала можливості забезпечити у 2009 році беззбиткову роботу теплопостачальних підприємств.
Крім того, і в разі, коли по будь-якому підприємству було повне відшкодування фактичних витрат затвердженими тарифами, але один із тарифів нижче собівартості, отримати позитивний висновок було неможливо. А враховуючи, що по багатьох населених пунктах існує перехресне субсидування, виконання цих вимог могло призвести до росту тарифів для населення, що під час економічної кризи викликало б підвищення соціальної напруги.
Як результат - з направлених пакетів документів до Мінжитлокомунгоспу по 18 підприємствам галузі на суму 196,6 млн.грн., по жодному підприємству не було надано позитивного висновку.
Фактично виконання вищезазначеної постанови КМУ було заблоковано.
Така ситуація ні яким чином не задовольняла обласну державну адміністрацію. З метою вирішення цієї проблеми на адресу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України та Прем’єр-міністра України були направлені відповідні листи з пропозиціями щодо розблокування роботи з проведення розрахунків по різниці в тарифах. 22 травня 2009 року це питання на колегії Мінжитлокомунгоспу було особисто підняте першим заступником голови обласної державної адміністрації Володимиром Бабаєвим.
Завдяки активній роботі обласної державної адміністрації з Кабінетом Міністрів України постановою КМУ від 22 червня 2009 року № 615 були прийняті зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня № 193.
Ці зміни відмінили необхідність отримання висновків Мінжитлокомунгоспу і дали можливість практично всім тепло- водопостачальним підприємствам області використати можливість сплатити борги за енергоносії що слалися на 1 січня 2009 року і погасити заборгованість по ПДВ, яка склалася на 1 червня 2009 року.
Як наголосив перший заступник керівника області, проведення всіх цих розрахунків дасть можливість значно покращити фінансовий стан підприємств галузі і своєчасно розпочати новий опалювальний сезон.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Кабмін дослухався до пропозицій Харківської області"