![Громадська рада з питань питної води прийняла план заходів на майбутнє](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1329712435.jpg)
В облдержадміністрації пройшло засідання громадської ради з питань питної води. Звертаючись до учасників заходу, керівник області Арсен Аваков зазначив, що спочатку проблема питної води відкривалася лише в одній площині, але, заглиблюючись у питання, відкриваються все нові і нові моменти.
Голова облдержадміністрації зазначив, що деякі порушення можна усунути завдяки санітарно-епідеміологічній службі та прокуратурі, з деякими через недосконалість діючого законодавства можна боротися лише надаючи їм розголосу. Тому звернувся до ЗМІ з пропозицією тримати питання питної води на контролі.
В свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Олександр Колесніков, виступаючи на заході, зазначив, що було проведено аналіз підприємств, які виробляють, бутилюють, реалізують питну воду через автоцистерни, а також організують доочистку питної води з мережі міського водогону.
За інформацією заступника керівника області, вивчення показало, що в Харківській області виробництвом питної води займаються 20 підприємств. Половина з них цю воду бутилюють.
Одночасно аналіз показав, що 22 організації займаються транспортуванням і реалізацією питної води з автоцистерн, серед яких тільки 10 самостійно виробляють питну воду, а інші - купують її у виробників.
Також на сьогодні в Харкові 4 організації займаються доочисткою питної води з мережі міського водогону і через спеціальні пункти займаються її реалізацією.
"На основі вищевказаного аналізу протягом травня-червня була проведена перевірка якості питної води силами лабораторії комунального підприємства "Вода", обласної санітарно-епідеміологічної станції та обласного центру стандартизації і метрології", - зазначив Олександр Колесніков.
Перевірка семи підприємств, які виробляють питну воду, виявила чисельні порушення санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів.
"Простіше кажучи – повна антисанітарія. Це, перш за все, стосується закритого акціонерного товариства "Харківська - 1". На підприємстві порушені вимоги щодо очищення, знезараження і спуску виробничих стічних вод, щоденного контролю вироблених партій води, немає документів ні на повірку технологічного обладнання, ні про проходження медогляду працівниками підприємства, а також у підприємства з багаторічною історією немає лабораторії з контролю за якістю питної води і не заключена угода зі спеціалізованою організацією", - резюмує Олександр Колесніков.
30 квітня головним державним санітарним лікарем Харкова винесена постанова про заборону виробничої діяльності і усунення порушень санітарного законодавства. До сьогоднішнього дня санслужбою робота підприємства не відновлена.
Серйозні порушення знайдені і в роботі підприємства "Борислав", товаристві "Аква-трейд", Науково-виробничому центрі "Данія-плюс" із села Шестаково Вовчанського району. Діяльність цих підприємств призупинена і до цього часу не відновлена.
В той же час, члени громадської ради зазначили, що деякі підприємства, незважаючи на приписи санстанції, продовжують продаж води. Цю ситуацію пообіцяв взяти під особистий контроль прокурор Харківщини Василь Синчук.
Крім того, члени громадської ради розробили план роботи на майбутнє. В той же час, план не остаточний і усі учасники засідання можуть вносити до документу пропозиції.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Громадська рада з питань питної води прийняла план заходів на майбутнє"