Подробно
На Хмельниччині відсвяткували 120-річчя з дня народження Анни АхматовоїУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 22-06-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
![]() Ювілей видатної поетеси співпав ще з одним – 20-річчя створення унікального музею Ахматової в Селі Слобідка Шелехівська, що на Деражнянщині. З цієї нагоди у колишньому родинному маєтку тітки Анни Ахматової, де неодноразово була й сама поетеса та похована її мати, відбулися ювілейні читання. Участь в урочистостях від обласної державної адміністрації взяв заступник голови Микола Вавринчук.Саме дійство у Слобідці Шелехівській розпочалося із перейменування вулиць у селищі. Віднині у невеличкому населеному пункті є вулиця Вакарів – родичів Ахматової та власне вулиця імені великої поетеси. Присутні взяли участь у панахиді та поклали вінки та квіти до могили великої поетеси. Основні святкові події розгорнулися на майданчику біля самого музею за участю Генерального консула Російської Федерації у місті Львові Євгена Гузєєва, представників Національного музею літератури України та російсько-українського культурно-просвітницького центру «Співвітчизники» у Вінницькій області, артистів, письменників та поетів з усієї України та інших куточків світу. Під час свого звернення Микола Вавринчук підкреслив, що сьогодні відомо про функціонування чотирьох музеїв та двох постійно діючих експозицій, які розташовані в Росії та Хмельницькій області. Цікавим, за словами Миколи Пророковича, є те, що названі музеї існують не більше 30 років. На Хмельниччині музей було відкрито до сторіччя від дня народження поетеси. Заступник голови відмітив той факт, що Аня Горенко (а саме таким є справжнє прізвище Ахматової, життям своїм тісно пов’язана з Поділлям. Тут на початку ХХ століття вона побувала не один раз, коли гостювала у своєї тітки – Анни Еразмівни Вакар. Тут минали її дні, тут творилася поезія. Як наголосив під час свого виступу Микола Вавринчук, вірші Ахматової – це перше за все вірші про себе, про свої проблеми, відчуття і переживання. Не дивлячись на важкі часи, які переживала Анна Андріївна, за тоталітарного режиму, не визнана у СРСР письменниця була зрозуміла закордоном. Недарма її номінували у 1962 році на здобуття Нобелевської премії з літератури, а у 1964 році поетесі присудили Міжнародну літературні премію в Італії та ступінь почесного доктора літератури Оксфордського університету. На звершення виступу посадовець побажав нового підйому в діяльності літературно-меморіального музею Ахматової, великої кількості вдячних відвідувачів. Окремо, Микола Пророкович висловив подяку директору музею Марії Скорбатюк, котра протягом багатьох років зберігає та передає молодому поколінню надбання літературної творчості, та вручив їй від імені голови облдержадміністрації почесну грамоту та цінний подарунок. Г. Карякін. Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "На Хмельниччині відсвяткували 120-річчя з дня народження Анни Ахматової"