Сьогодні Донецьк відвідала делегація Послів країн-учасниць Європейського Союзу. Так, представники 19 країн світу, серед яких 14 Послів, зустрілися з головою облдержадміністрації Володимиром ЛОГВИНЕНКО, головою обласної ради Анатолієм БЛИЗНЮКОМ і Донецьким міським головою Олександром ЛУК’ЯНЧЕНКО.
З 2000 року Донецька область є членом Асамблеї Європейських Регіонів і має добре розвинені міжнародні зв'язки.
Сьогодні у Донецької області є Угоди про співробітництво з 14-ма регіонами й міжнародними організаціями 7-ми країн світу, у тому числі з 2-а регіонами Польщі - Силезьским і Нижньосилезьким воєводствами.
Щорічно область відвідує понад 50 офіційних іноземних делегацій, у тому числі - Надзвичайні й Повноважні Посли країн ЄС, Парламентської асамблеї Ради Європи, ОБСЄ, Європейського Парламенту та інші.
Вітаючи іноземних гостей на Донецькій землі, керівник області висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч буде сприяти подальшому зміцненню взаємин.
Владимир ЛОГВИНЕНКО сказав кілька слів про те, які завдання ставить перед собою регіон на сучасному етапі розвитку. Так, за допомогою зовнішніх факторів планується сприяти просуванню економічних реформ, відновити виробництво, вирішити соціальні проблеми, підвищити добробут наших співвітчизників; створити привабливий інвестиційний клімат, збільшити капіталовкладення в економіку області, захистити приватний ринок і сприяти виходу донецьких товаровиробників на ринки інших держав. "Наша країна - європейська держава й це наше природне прагнення бути серед країн Європейського Союзу тому, що цей союз є демократичним об'єднанням розвинених країн із соціально орієнтованою економікою. Ми сподіваємося, що Донецька область завдяки тому, що більшість країн - членів ЄС - наші традиційні партнери, отримає переваги від введення єдиних торговельних правил, тарифів і адміністративних процедур", - сказав голова облдержадміністрації.
Донецька облдержадміністрація у своїй роботі приділяє велику увагу розвитку міжнародного співробітництва регіону з країнами Європейського Союзу.
"Сьогодні я можу з повною впевненістю сказати, що Донецьку область знають у Європі. Як Ви бачите, Донбас відкритий для співробітництва з Європою. Ми готові переймати досвід і знання, якими володіють наші партнери, і використовувати їх на благо підняття економіки нашої області", - сказав Володимир ЛОГВИНЕНКО.
Що стосується міжнародного економічного співробітництва, то, за словами керівника області, Євросоюз створює донецьким компаніям можливість прямого доступу до єдиного й гармонізованого ринку, що нараховує 450 млн. споживачів.
Нагадаємо, що сьогодні в Донецьку функціонує 2 Генеральні Консульства - Греції й Чехії, відкрито 6 Почесних Консульств іноземних держав - Австрії, Болгарії, Німеччини, Кіпру, Литви й Словаччини, з якими ведеться постійна спільна робота з налагодження партнерських відносин у бізнесі й культурному обміні. Також зараз проходить процедура узгодження Протоколу намірів про співробітництво між Донецькою областю й Федеральною землею Райланд-Пфальц Германії.
Уже стало традиційним проведення в Донецькій області австрійських економічних місій, Днів німецької економіки, українсько-німецьких коопераційних зустрічей, французьких економічних місій, польських, турецьких і фінських бізнес-місій.
Підприємства регіону здійснюють зовнішньоторговельні зв'язки з більш ніж 140 країнами світу. Але основними партнерами в зовнішньоекономічних відносинах є країни-члени Європейського Союзу й Російської Федерації.
За підсумками першого кварталу 2009 року зовнішньоторговельний обіг товарами й послугами між областю й країнами ЄС склав 563,0 млн. дол. США, у тому числі експорт - 380,5 млн. дол. США, імпорт - 182,5 млн. дол. США, позитивне сальдо - 198,0 млн. дол. США.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Делегація Послів країн-учасниць Європейського Союзу"