![В облдержадміністрації привітали видавців, поліграфістів, книгорозповсюджувачів із професійним святом](http://www.oda.ck.ua/images/news/2009/news18_b.jpg)
З нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження в обласній державній адміністрації, за участі творчої еліти області, відбулися урочистості з нагоди їх професійного свята, під час яких перший заступник голови облдержадміністрації Петро Гаман привітав творців книги зі святом та вручив їм нагороди Національної Спілки письменників України і нагороди облдержадміністрації переможцям обласного огляду-конкурсу видавничих організацій у 2009 році.
Для довідки:
Розвиток книговидавничої справи на Черкащині з кожним роком набирає змістовного наповнення.
Обласна влада співпрацює з письменниками, поліграфістами, видавничими та книгорозповсюджуючими організаціями незалежно від їхньої форми власності.
Поліграфічні підприємства області забезпечують потреби регіону в поліграфічній продукції, тут друкуються місцеві газети, освоюються випуски нових видів книжково-журнальної продукції, виконуються палітурно-оздоблювальні роботи.
Впродовж минулого року поліграфістами Черкащини вироблено продукції на 5,9 мільйона гривень, темп росту виробництва становить 23 відсотки. Продуктивність праці на поліграфічних підприємствах зросла на 24 відсотки.
З ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Черевка розроблені та реалізуються заходи облдержадміністрації щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження в області на 2006 – 2009 роки та ПРОГРАМА розвитку книговидавничої справи в Черкаській області на 2007–2011 роки, якими передбачено всебічне сприяння діяльності видавничих організацій, розвитку мереж книгорозповсюдження.
Депутатським корпусом обласної ради підтримано пропозиції обласної державної адміністрації щодо фінансування видавничих проектів.
Загальний тираж книг, випущених за кошти обласного бюджету у 2008 році, становить 16,7 тисяч примірників, на видання яких виділено 512,9 тис грн.
За рахунок коштів обласного бюджету було випущено 21 видання, проти 12 - у попередньому. Це найвищий показник в області за всі попередні роки.
Саме завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації та обласної ради побачила світ низка соціально значущих видань, серед яких – цикл книг з тематики Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Високою відзнаку праці черкаських дослідників та видавців теми Голодомору є вітальна адреса Президента України Віктора Ющенка колективу редакційної колегії Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років Черкаської області, працівникам органів влади, архівних установ, дослідникам, краєзнавцям Черкащини та Подяка Українського інституту національної пам’яті редакційній колегії та авторському колективу видання.
За значний внесок у розвиток книговидавничої справи в Україні наші земляки удостоєні високих урядових нагород.
Президент України Віктор Ющенко нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеня Василя Івановича Захарченка, орденом княгині Ольги – Віру Григорівну Рубцову - дослідників теми Голодомору 1932-1933 років на Черкащині, членів редакційно-видавничої групи з підготовки регіонального тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Крім того, протягом минулого року побачили світ книги та альбоми, приурочені до 195-х роковин від дня народження Т.Г.Шевченка, про наших відомих земляків, зокрема Народного художника України Данила Нарбута, науково-документальні та краєзнавчі дослідження з історії краю, літературно-художні, образотворчі та інші твори.
Вагомим підтвердженням наших досягнень у галузі книговидання стала участь у Міжнародних книжкових виставках-ярмарках.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В облдержадміністрації привітали видавців, поліграфістів, книгорозповсюджувачів із професійним святом"