Висока концентрація промислового виробництва й транспорту в сполученні зі значною щільністю населення створили в регіоні найбільше в Україні та Європі техногенне навантаження на навколишнє середовище. Саме тому, для такого великого промислового центру, як Донецька область, надзвичайно актуальним є питання поліпшення стану навколишнього природного середовища й підвищення ефективності використання природних ресурсів.
Для всебічного рішення екологічних проблем регіону необхідне створення інноваційного кластеру, таку думку висловили присутні учасники й запрошені круглого столу "Екологія та нові технології природокористування», що відбувся сьогодні у Донецьку під головуванням заступника голови облдержадміністрації Бориса АДАМОВА. Подібний пілотний проект здійснюватиметься регіоном уперше в Україні.
«Інноваційна економіка відкриває для Донецької області реальний шанс досягнення нового рівня технологічного розвитку, залучення різних видів ресурсів, рішення багатьох соціально-економічних проблем, у тому числі - охорони навколишнього середовища. І в сьогоднішніх умовах основним, якщо не головним фактором, що формує конкурентоспроможні переваги сучасної економіки, безумовно, є інновації. А одним з механізмів підвищення конкурентоспроможності виступає кластерна модель розвитку економіки регіону. Тому тема круглого столу й створення однойменного кластеру - досить актуально для Донецької області», - сказав Борис АДАМІВ.
Кластер - це зв'язані між собою компанії та організації, що працюють в одному регіоні, в одному напрямку. Причинами створення даного кластеру є несприятлива екологічна ситуація регіону, погіршення демографічної ситуації й стану здоров'я населення. Так, найпоширенішими захворюваннями в області є хвороби органів дихання (майже 40%), систем кровообігу (8,7%), отруєння й деякі інші наслідки дії зовнішніх причин (8,6%). Що ж стосується навколишнього середовища, то шляхом аналізів й досліджень обласна СЕС визначила, що, незважаючи на небезпеку промислових відходів, головними забруднювачами води й ґрунти регіону стали тверді побутові відходи. А головна проблема забруднення атмосфери - викиди діоксиду сірки.
Кілька актуальних напрямків, що вимагають невідкладного рішення на всіх рівнях, позначив начальник Державного управління екології та охорони навколишнього середовища Донецької області Сергій ТРЕТЬЯКОВ. А саме: забезпечення жителів регіону якісною питною водою, відсутність вільних земельних ділянок під складування промислових відходів, найбільша в Україні кількість викидів шкідливих речовин на одну людину.
«Якщо вдасться екологічний кластер розвивати - це буде здорово!», - виразив свою думку заступник голови обласної ради Володимир ІШКОВ.
Основна мета кластеру, як такого, підвищити внутрішню й міжнародну конкурентоспроможність його членів за рахунок комерційного й некомерційного співробітництва, наукових досліджень та інновації, освіти, навчання й заходів політики підтримки. Кластери одночасно виступають і як форум, у рамках якого ведеться діалог між діловими, урядовими й науковими колами щодо шляхів реалізації конкурентних переваг у рамках міста, району, регіону, країни й навіть на наднаціональному рівні.
«Наша мета - зробити системні зміни в економіці України», - заявив заступник Глави державного агентства України з інвестицій та інновації Сергій МАРГАЩУК, - «Адже інноваційний шлях - єдиний вихід з кризи».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "С. МАРГАЩУК: «Інноваційний шлях - єдиний вихід з кризи»"