У Хмельницькому готові попередити епідемію туберкульозу – розроблена спеціальна програма протидії захворюванню : 502986 : Местные новости

Местные новости Хмельницкий : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Хмельницкий и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

У Хмельницькому готові попередити епідемію
туберкульозу – розроблена спеціальна програма протидії захворюванню

У Хмельницькому готові попередити епідемію туберкульозу – розроблена спеціальна програма протидії захворюванню

На чергову сесію міської ради, яка відбудеться 27 травня ц. р., планується винести питання про затвердження міської Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2009-2011 роках.
Депутати Хмельницької міської ради неспроста опікуються "туберкульозним питанням"…
Адже сьогодні туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства і наразі не ліквідований в жодній країні світу. Наприкінці ХХ століття помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі і в Україні. Сьогодні від цього інфекційного захворювання не застрахована людина будь-якого віку, статі та соціального положення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третина населення Земної кулі інфікована туберкульозною паличкою. А щорічно у світі туберкульозом інфікуються 9 мільйонів чоловік, з них 1,7 мільйона чоловік помирає.
В Україні у 2008 році на туберкульоз захворіло 35 тис. 925 осіб, рівень захворюваності становить 79,8 осіб на 100 тис. населення (у порівнянні з 2007 р. вона знизилась на 2%). Захворюваність серед сільських мешканців перевищує захворюваність серед городян (відповідно – 80,7 на 100 тис. населення та 76,4 на 100 тис.). Щороку від туберкульозу вмирають близько 10 тис. наших співвітчизників.




Певним позитивом є зменшення захворюваності дітей до 14 років. У 2008 році захворіло на активний туберкульоз 590 дітей до 14 років, що становить 9,1 на 100 тис. дітей.
Викликає тривогу високий рівень захворюваності на туберкульоз серед медичних працівників. Зберігається проблема поширення захворювання на туберкульоз у пенітенціарній системі, в якій всі показники у 47 разів вищі за середні по країні.
Однією з основних причин стрімкого і масштабного поширення епідемії туберкульозу в Україні є поглиблення соціально-економічної кризи в країні, різке зниження життєвого рівня та добробуту переважної більшості населення, безробіття, незбалансоване, недостатнє і неякісне харчування значних прошарків населення, збільшення числа соціально-неадаптованих осіб у країні (бідних, жебраків, бродяг, мігрантів, переселенців, алкоголіків, наркоманів та інших), тих, що мають незадовільні житлові умови, занепад системи охорони здоров’я та низька санітарна культура населення. Слід відзначити і необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення цього захворювання, важливість його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті.
Саме тому одним з невідкладних заходів подолання епідемії туберкульозу у Загальнодержавній програмі протидії захворюванню на туберкульоз у 2007–2011 роках визначено удосконалення системи інформування населення з питань профілактики і лікування туберкульозу, проведення просвітницької роботи серед громадян України. Населення повинно розуміти необхідність проходження своєчасного обстеження на виявлення туберкульозу, бо ж ця хвороба піддається лікуванню. Отож, роз’яснювальна робота в начальних закладах, трудових колективах, проведення нарад з керівниками районів, міст та селищ є дуже суттєвим важелем у профілактиці хвороби.




Проте, всупереч усім зусиллям держави, епідемія туберкульозу в Україні невпинно прогресує та набуває масштабів, що загрожують національній безпеці. Нині туберкульоз в країні є найпоширенішою інфекційною хворобою, яка призводить до найбільшої кількості смертних випадків від інфекційної патології.
Найвищі показники захворюваності на всі форми туберкульозу залишаються у південно-східних регіонах України: у Херсонській області – 123,8 на 100 тис. населення; Луганській – 101,4 на 100 тис. населення, Миколаївській – 101,9, Кіровоградській областях – більше 100 випадків на 100 тисяч населення.
За підсумками 2008 року епідемічна ситуація з туберкульозом у Хмельницькій області залишається непростою: епідемія триває, але у порівнянні з 2007 роком, (саме тоді спостерігався її сплеск), немає тенденції до її прогресування. За рівнем захворюваності населення на туберкульоз Хмельниччина посідає сьоме рейтингове місце серед 27 адміністративних територій України.
Хмельницька міська влада нині робить все можливе для поліпшення стану захворюваності серед населення міста.
Зокрема, на одному із засідань виконавчого комітету міської ради, розглядалось питання щодо термінового винесення на чергову сесію міської ради Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2009-2011 роках.
Прийняття даної програми забезпечить досконалий контроль за процесом виявлення хворих на туберкульоз та їх лікування, оскільки сьогодні гостро стоїть питання щодо підсилення матеріальної бази спеціальних стаціонарів та відкриття нових лікарень, перепрофілювання інших медичних закладів.
Саме виявлення випадків захворювання дозволяє проводити ефективнішу боротьбу з епідемією та лікування хворих з первинними формами туберкульозу. Недооцінювання проблеми захворювань на туберкульоз може призвести до фатальних наслідків. Основними напрямками в подоланні епідемії туберкульозу є рання діагностика хвороби, профілактика та ефективне лікування виявлених хворих.
На сьогодні ситуація у місті, з урахуванням підсумків 2008 року, покращилась практично за всіма основними критеріями.
Так, за 2008 рік виявлено та взято на облік 129 первинних хворих усіма формами туберкульозу.
Один новий випадок захворювання на туберкульоз реєструвався в місті кожних три дні, тоді як у попередні два роки – за 2,5 дні.
Зниження показника захворюваності туберкульозом з 64,6 до 50,3 на 100 тис. населення становить 22% по відношенню до 2007 року.
Зазначений міський показник захворюваності 2008 року на 21% нижчий від обласного – 64,1 на 100 тис. населення.
Разом із зниженням загальної захворюваності на 25% зменшився і показник захворюваності деструктивним туберкульозом (з 24,3 до 18,3 на 100 тис. населення).
При цій стабільності проблемною для міста залишилась захворюваність бактеріальним туберкульозом, показники якого на протязі двох останніх років (2007 – 20,4 на 100 тис., 2008 – 19,9) майже не змінилися, хоч і кращі обласного (26,8 на 100 тис.).
Помітна позитивна динаміка захворюваності на туберкульоз дитячого та підліткового населення. Коли у 2007 році з приводу туберкульозу було взято на облік 6 дітей та підлітків, то у 2008 році втричі менше – тільки 2. Причому серед дітей в останній рік, на відміну від попередніх, не реєструвались випадки легеневого туберкульозу: обидва відносяться до так званих позалегеневих форм туберкульозу лімфатичних вузлів, прогностично значно безпечніших за легеневі форми.
Основними напрямками, над якими треба працювати, є смертність від активного туберкульозу, включаючи і випадки смерті на дому та до року з часу встановлення діагнозу туберкульозу.
У 2008 році від активного туберкульозу помер 31 хворий, що в підсумку і позначилось на рості показника смертності у порівнянні з попереднім роком з 9,4 до 12,1 на 100 тис. населення, наблизивши місто дуже близько по обласного (12,9 на 100 тис.).
Із числа 31 померлого практично третина (10 випадків) померли на дому, ще 8 – до року спостереження з часу встановлення діагнозу.
Значною мірою це зумовлено відмовою хворих від госпіталізації в обласний протитуберкульозний диспансер.
А відсутність у міському диспансері ліжок цілодобового перебування дозволяє проводити таким хворим тільки амбулаторне лікування, яке не може конкурувати за ефективністю зі стаціонарним.
Варто звернути увагу на те, що Хмельницький – єдине місто в Україні, де сьогодні будується новий міський протитуберкульозний диспансер, хоча на фоні складної епідемічної ситуації із захворюваністю на туберкульоз питання створення належної матеріально-технічної бази єдиного спеціалізованого закладу – Хмельницького міського протитуберкульозного диспансеру, тривалий час не вирішувалося.
В ІІ півріччі 2007 року розпочате будівництво нової двоповерхової будівлі диспансеру з поліклінікою.
Розрахований диспансер на 150 відвідувань в зміну. Матиме і сучасний денний стаціонар на 35 ліжок. Це будівництво обійдеться міському бюджету у 12,9 млн. грн. Урочисто відкрити диспансер передбачено у поточному році.
На даний час в місті виконується великий обсяг роботи з профілактики і раннього виявлення туберкульозу.
Минулого року флюорографічними обстеженнями охоплено більше 159 тис. мешканців з числа дорослого населення міста, або 724 на 1 тис. дорослого населення при обласному показникові 644.  
Перш за все цьому сприяло придбання у кінці третього кварталу минулого року нового пересувного цифрового флюорографа. І це при тому, що він експлуатувався менше 3 місяців.
Туберкулінодіагностикою охоплено 34,8 тис. дітей, що складає 90% від тих, які підлягали цьому основному методу діагностики для згаданої вікової групи.
Беззаперечно, ефективна протидія туберкульозу можлива завдяки належній фінансовій підтримці, застосуванню сучасної діагностичної апаратури, наполегливості медичних працівників та підвищенні свідомості власне самих хмельничан.
Варто відзначити, що в цьому аспекті міська влада з розумінням ставиться до наявних проблем.
Сьогодні кожна з 4 поліклінік забезпечена цифровими флюорографами, закупленими в попередні три роки коштом міського бюджету на суму 1,2 млн. грн.
У листопаді-грудні минулого року в місті проведено акцію "Ми за чисті легені", в якій був задіяний новий пересувний кабінет цифрової медичної рентгендіагностики ІНДІАРС-П, на базі автобуса "Богдан". Виготовлений він у Харкові, коштує 700 тис. грн. і придбаний за кошти міського бюджету.
Основним завданням цього сучасного цифрового флюорографа є виявлення захворювань легенів та діагностика туберкульозу у людей.
Новий мобільний пересувний флюорограф в першу чергу працює у віддалених мікрорайонах міста, наприклад, таких як Ракове, Книжківці, Лезневе, Гречани та інших, а також безкоштовно надає названі діагностичні послуги у великих організованих колективах та місцях масового перебування хмельничан.
Важливим досягненням є також встановлення на початку минулого року сучасного цифрового рентгенівського діагностичного комплексу КРД-50 з автоматизованим робочим місцем лікаря-рентгенолога вартістю понад 1 млн. грн. у Хмельницькій міській поліклініці №1, що є унікальним для догоспітального етапу.
Значні бюджетні видатки скеровано на вдосконалення лікувально-діагностичної бази Хмельницького міського перинатального центру, для якого придбано пересувний рентгенівський апарат вартістю 213,5 тис. грн.
Міською поліклінікою №3 закуплено та встановлено елементи оснащення для модернізації рентгенологічного апарату на суму 285 тис. грн., практично нову модернізацію рентгенологічного апарату з використанням цифрових технологій проведено і в міській поліклініці № 4 (вартість – 400 тис. грн.). З цільового фонду міській лікарні виділено 398 тис. грн. на придбання рентгенологічного діагностичного комплексу.
Незважаючи на посилену увагу до проблеми туберкульозу, як держави, так і органів місцевого самоврядування, ситуація із захворюваністю на туберкульоз вимагає від усіх нас адекватних дій, спрямованих на подолання туберкульозу та інших соціально небезпечних хвороб в нашому домі, ім'я якому – Хмельницький. Для запобігання епідемії туберкульозу слід об’єднати зусилля кожного: політика, державного службовця, банкіра, підприємця, громадського і релігійного діяча та пересічного громадянина.
Туберкульоз – це медико-соціальна проблема. І ми всі повинні усвідомити одну істину: якщо не намагатися подолати ті соціальні, економічні, політичні, правові, морально-етичні та інші причини, які сприяють поширенню епідемії туберкульозу, та не вимагати у держави проведення адекватних реформ, то невдовзі ми свідомо перетворимо всю Україну у величезний протитуберкульозний диспансер.

Цінуймо кожен подих. ЗупинІмо туберкульоз зараз!


Источник: Хмельницька міська Рада | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "У Хмельницькому готові попередити епідемію
туберкульозу – розроблена спеціальна програма протидії захворюванню"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 18
Новых вестей вчера: 22

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Хмельницкий



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта