![Черкаси стають екскурсійними](http://www.ckrada.com/images/news/662.jpg)
З 2 травня у Черкасах діятимуть пішохідні екскурсії історичними місцями обласного центру. За ініціативи міської влади щосуботи відбуватиметься планова безкоштовна екскурсія, яка триватиме близько двох годин. У інші ж дні вони коштуватимуть 5 гривень для дітей та 10 гривень для дорослих. Екскурсійний маршрут починатиметься від будівлі міськвиконкому, де, об 11-ій годині відбуватиметься збір групи, а кінцевим об’єктом стане будівля РАГСу.
Ідея розробити екскурсійний маршрут по славетним місцям обласного центру виникла в ході нещодавньої зустрічі міського голови Черкас Сергія Одарича з місцевими операторами туристичних послуг. До речі, подібна практика діє у багатьох містах. На думку організаторів, цікаві, пізнавальні екскурсії розширять знання городян про рідне місто та приваблять туристів.
Екскурсійний маршрут, який охоплює близько двадцяти найвідоміших пам’яток історії і культури Черкас, розробляли міські краєзнавці, науковці та викладачі.
— Такі екскурсії будуть цікаві як для школярів, так і їх батьків, – запевняє начальник управління культури та туризму Черкаського міськвиконкому Валентина Шепецька. – Адже багато хто з черкасців, проживаючи в місті ледь не все своє життя, не знає історію рідного краю. А відтак, подібні пішохідні екскурсії відкривають можливість поглянути на звичні, на перший погляд, краєвиди – під іншим кутом. До того ж екскурсоводи за допомогою фахівців з краєзнавчого музею, ЧНУ, міського архіву зібрали багато цікавих матеріалів про давні пам’ятки архітектури і культури, які, на щастя, збереглись і донині. Переконана, що черкасці і гості нашого міста дізнаються чимало нового впродовж прогулянки історичними Черкасами.
У подальшому міська влада планує розширити екскурсійні маршрути і виділити спеціальний тролейбус, який би курсував вулицями міста.
Знайомити городян та гостей нашого міста з історичними місцями Черкас будуть гіди з туристичної фірми «Намі». Також залучатимуться студенти Черкаського Національного університету.
За словами менеджера турфірми «Намі» Людмили Чорномор, їхня фірма розробили відповідні екскурсії «Вулиці старого міста», які користуються попитом у місцевих туристів.
— Кожне місто, що себе поважає, має пішохідні екскурсії для туристів, – наголошує Людмила Валентинівна. – Приємно відзначити, що Черкаси – не виняток і успішно переймає цю своєрідну туристичну естафету.
Нині триває робота з облаштування місцевої інфраструктури, зокрема, пішохідних переходів, де пролягатиме екскурсійний маршрут, інформаційних стендів, буклетів, а також сувенірної продукції для туристів.
Маршрут екскурсії по місту Черкаси, запропонований «Намі»:
1.Міськвиконком. Меморіальна дошка Гесте.
2.Головпоштамт.
3.Пам’ятник Афганцям.
4.Троїцька площа – розповідь про Пагорб Слави та Краєзнавчий музей, кінотеатр Ярових та Дитячий парк.
5.Історія вулиці Хрещатик.
6.Перехрестя вулиць Б.Вишневецького та Хрещатик, медичний коледж та музей «Кобзаря».
7.Музична школа, планетарій.
8.Гетьманський парк, пам’ятник Івану Підкові, панорама Дніпра, Долина Троянд.
9.Музичне училище Гулака-Артемовського (чоловіча гімназія).
10.Телекомпанія «Рось».
11. Музичний фонтан біля Облдержадміністрації.
12. Перехрестя вулиць Остафія Дашкевича та Хрещатик (Укрсоцбанк та Нацбанк).
13. Філармонія.
14. Музей Симоненка та газета «Черкаський край».
15. Художній музей та Художня школа ім. Нарбута.
16. Школа №17 - Жіноча гімназія Самойлової.
17. Ляльковий театр.
18. РАГС (садиба грабаря Щербини).
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаси стають екскурсійними"