Подробно
«Волинь моя, благословенна ти в віках»Украина, Луцк и Волынская область | Местные новости | 24-04-2009 | Волинська обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
![]() Сьогодні у столиці, у Національному палаці мистецтв "Україна", в рамках Фестивалю мистецтв України відбувся творчий звіт художніх колективів Волинської області. Учасників дійства привітав Президент України Віктор Ющенко. Він, зокрема, відзначив, що Волинь є краєм з особливою історією та багатою культурною традицією. "Культура Волині - одна з найяскравіших сторінок в історії нашої країни. Після послаблення й спустошення Київської держави золотоординською навалою, саме Волинь стала її наступницею. Вона, за словами Михайла Грушевського, залишалася головним резервуаром української державності та культури, виробленої київською добою", - сказав Президент. Віктор Ющенко вручив державні нагороди працівникам сфери культури Волинської області. На концерті також були присутні представники Уряду, Верховної Ради, міністерств та відомств держави, голови Волинської облдержадміністрації Микола Романюк та облради Анатолій Грицюк. Перед початком концерту, у фойє Національного палацу "Україна" працювали фольклорні колективи області, троїсті музики, експонувалася виставка декоративно-прикладного мистецтва "Волинь: від минувшини до майбуття" - твори школи народного малярства з села Журавники Горохівського району, дерев''яна скульптура, малярство, ковальство за проектами Василя Парахіна, твори народного мистецтва Волині (рушники, рядна, сорочки). Розпочався творчий звіт із фольклорної композиції "Кривий танець" ("Від Благовіщення до Воскресіння" веснянки, рогульки, гаївки), яку виконали фольклорні колективи області. Потому - героїко-патріотична композиція "За Україну, за її волю!". Троїсті музики Волині вийшли на сцену із номером "Ой, заграйте музики". Академічний Волинський державний український народний хор презентував вокально-хореографічні композиції "Волинь моя", "Ой, весна, весна", "Грай, музико, грай". Солісти колективу також виконали ряд народних та авторських пісень: "Дай же, Боже, громовую тучу", "Сонце низенько", "Там під Львівським замком", "Смутний вечір, смутний ранок", "Козак весілля справляє" та український жартівливий танець "Три діди" У фіналі творчого звіту, у виконанні усіх його учасників, звучала пісня "Волинь моя". Телеверсію творчого звіту художніх колективів області можна буде переглянути третього травня на каналі "Перший національний" о 18.40. Довідка: За вагомий особистий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини України, високу професійну майстерність та активну участь у проведенні Фестивалю мистецтв України, згідно з Указом Президента України: Нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня завідувача Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філіалу Волинського краєзнавчого музею Віру Комзюк. Почесне звання "Заслужений артист України" присвоєно артистам Волинського державного академічного українського народного хору Ярославу Дричику та Василю Марчуку. Звання "Заслужений діяч мистецтв України" присвоєно режисерові-постановнику Леоніду Михайлівському, письменникові Йосипу Струцюку та викладачеві-методисту Волинського державного училища культури і мистецтв Ірині Хмілевській. Звання "Заслужений працівник культури України" відтепер носять: керівник народного аматорського духового оркестру Луцького міського народного дому "Просвіта" Анатолій Вихованець; заступник начальника управління культури і туризму Волинської обласної державної адміністрації Ярослав Корнилюк; директор Волинського державного училища культури і мистецтв Василь Панасюк; керівник студії народного малярства, с.Журавники, Горохівського р-ну Василь Парахін та соліст Луцького районного будинку культури В''ячеслав Судима. Звання "Заслужений майстер народної творчості України" присвоєно майстрині народного ткацтва, с.Велимче, Ратнівського р-ну Ользі Гайдучик. Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаЛуцк![]() |
Добавить комментарий к новости "«Волинь моя, благословенна ти в віках»"