![Квітневі тези «Футбольного прес-клубу»](http://www.ffu.org.ua/img/forall/a/32/82.jpg)
У четвер, 23 квітня, у Будинку футболу відбулося чергове засідання «Футбольного прес-клубу» за участю представників провідних національних ЗМІ та відповідальних працівників Федерації футболу України. Авторитетне зібрання у відвертій дискусії торкнулося питань висвітлення у пресі останніх так званих «суддівських скандалів», а також візиту президента УЄФА Мішеля Платіні.
Шалений тиск
За пропозицією оглядача газети «2000» Валерія Рекунова розпочали із свіжішої теми − суддівства. Учасники круглого столу визнали, що наразі вітчизняному суддівському корпусу доводиться витримувати шалений тиск з боку футбольної громадськості. «За великим рахунком, це природній процес, що характерний для всіх розвинених футбольних держав, − зауважив технічний директор ФФУ Костянтин Віхров. − Проте ми повинні розуміти: неприпустимо, щоб на арбітрів тиснули офіційні представники клубів, ліг, федерацій тощо. УЄФА та ФІФА це суворо забороняє, у тому числі будь-який вплив на суддів з боку згаданих осіб за допомогою ЗМІ».
А судді хто?..
У свою чергу корифей вітчизняної журналістики Олександр Липенко відзначив, що у цій проблемі є частка провини і його колег-репортерів. «Варто визнати той факт, що сьогодні більшість розмов про суддівські помилки точаться за ініціативи телевізійних коментаторів, котрі ледь не в кожному матчі надто вільно та необґрунтовано висловлюються щодо роботи рефері. Причому з точки зору фаховості ці судження переважно не витримують критики. Та ще й часто-густо коментатори свою суб’єктивну думку подають настільки безапеляційно, неначе вони є істиною в останній інстанції».
З ультиматумом погарячкували
Учасники прес-клубу активно диспутували на тему нещодавно оприлюдненого відкритого листа групи арбітрів керівництву ФФУ та Прем’єр-ліги, а також резонансної ситуації щодо призначення рефері півфінального поєдинку Датагруп − Кубку України між київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем». Стосовно згаданого листа перший віце-президент, виконавчий директор ФФУ Олександр Бандурко повідомив: «Більшість арбітрів, котрі поставили під ним свої підписи, визнали, що з ультиматумом вони погарячкували. Хоча при цьому вони не відмовляються від своїх вимог, які просять розглянути по суті».
Незаперечні аргументи
Крім цього він зупинився на спірному питанні визначення рефері кубкового матчу «Динамо» та «Шахтаря». Як відомо, гірники досі наполягають на запрошенні закордонної бригади, незважаючи на те, що Європейський футбольний союз не рекомендував ФФУ залучати арбітрів з еліт- чи прем’єр-групи УЄФА. Олександр Бандурко навів низку незаперечних аргументів, що виключають можливість призначення іноземця на цей матч. До слова, частина з них вже була напередодні опублікована на веб-сторінці федерації, що, на його думку, мало б давно припинити безплідні суперечки на цю тему.
Вимушена реакція ФФУ
Було наголошено, що ФФУ не була ініціатором винесення ділової переписки з «Шахтарем» на телеекран, а тим більше − організації масової дискусії навколо цього робочого питання. Перший віце-президент вважає таку практику в принципі неправильною. Проте, оскільки дискусія вже виникла, то це змусило федерацію реагувати адекватно. Та загалом ФФУ не практикує і не планує надалі ініціювати публічне обговорення з клубами питань, вирішення котрих є виключною прерогативою національної асоціації. У тому числі − і повноваження на призначення арбітрів. Підсумовуючи резонансну тему, Олександр Бандурко звернувся до учасників прес-клубу із закликом − жодним чином не сприяти здійсненню психологічного тиску через ЗМІ на бригаду арбітрів, котра вже призначена на півфінальну кубкову зустріч між «Динамо» та «Шахтарем».
Сподівання на прогрес
Також на засіданні «Футбольного прес-клубу» мова йшла про особливості роботи вітчизняних ЗМІ під час візиту до Києва президента УЄФА Мішеля Платіні. Зокрема, присутні погодились з тим, що переважна більшість репортерів, які висвітлювали цю тему, не продемонстрували належного рівня компетентності та професіоналізму. Зокрема, вразила непідготовленість великої частини представників ЗМІ до підсумкового брифінгу в Будинку футболу, під час котрого авторитетному французові ставилося багато несуттєвих, другорядних запитань. Учасники зібрання висловили сподівання, що разом із поступом нашої країни до Євро-2012 відбуватиметься і прогрес у сфері інформаційного висвітлення цього надважливого для майбутнього України аспекту.
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Квітневі тези «Футбольного прес-клубу»"