![На Черкащині було обговорено ідею вдосконалення адміністративно-територіального устрою](http://www.oda.ck.ua/images/news/news1008_b.jpg)
У Черкасах відбувся навчально-методичний семінар, присвячений удосконаленню адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування. Працівникам органів державної влади Черкаської та Кіровоградської областей роз’яснювати концепцію адміністративної реформи прибули міністр регіональної політики та будівництва Василь Куйбіда, представники секретаріату Кабінету Міністрів, голова Черкаської облдержадміністрації, українські та зарубіжні фахівці.
Василь Куйбіда зазначив, що ідея проведення адміністративно-територіальної реформи була запропонована раніше, однак не знайшла підтримки. Торік за завданням Президента України Віктора Ющенка працівники Міністерства регіонального розвитку та будівництва розробили концепцію реформи, пакет законодавчих актів, необхідних для її запровадження. 8 квітня Уряд схвалив Концепцію формування системи підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.
Відкриваючи семінар, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко сказав, що нині державна політика повинна бути спрямована на зміцнення місцевого самоврядування:
– 17 років тому відбулися геополітичні зміни: Україна стала незалежною державою. Нині держава будує ринкову соціальноорієнтовану економіку. Але адміністративно-територіальна система залишилася старою, такою, як була раніше. Тому нині самоврядування в Україні недієздатне.
Олександр Черевко говорить, що сусідні країни, досвід яких вивчався, провели увесь комплекс реформ – від адміністративно-територіальної до бюджетної. Дослідження вітчизняних науковців теж засвідчують, що нинішня система не відповідає тому напрямку, який Україна обрала для свого розвитку.
Проект адміністративно-територіального устрою, презентований на Черкащині, проаналізований кращими спеціалістами Ради Європи і отримав схвальні відгуки.
–– У нашій державі давно назріла нова регіональна політика. Жителі Черкащини мало що отримують з того, що область виконує і перевиконує показники соціально-економічного розвитку. Вважаю, що ситуацію необхідно змінити, –– підкреслив голова облдержадміністрації.
Міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда каже, що у кризовий період питання реформування постало особливо гостро:
– Криза загострила всі суперечності. Те, з чим ми могли миритися рік тому, сьогодні заважає нам бути успішними управлінцям і організувати якісне надання послуг громадянам України. Нам потрібен дієвий інструмент для реалізації державних програм, і таким інструментом є державна влада. З іншого боку, ми маємо забезпечити дієздатність місцевого самоврядування. Зараз 80% територіальних громад дотаційні. Маючи у розпорядження усього 3% місцевих податків і зборів, вони не можуть вирішувати місцеві проблеми.
Перший заступник голови облдержадміністрації Петро Гаман доповів про практичне моделювання створення дієздатних громад на прикладі Черкаської області.
За його словами, Черкаська обласна державна адміністрація, спільно з обласною радою, райдержадміністраціями, районними радами, іншими органами місцевого самоврядування, громадськими формуваннями ведуть роз’яснювальну роботу стосовно ідеї реформування.
«Обласна влада проводить консультації з представниками місцевої влади, громадськістю з усіх важливих питань місцевого та регіонального розвитку», – сказав Петро Гаман.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині було обговорено ідею вдосконалення адміністративно-територіального устрою"