У 2009 році Міжнародній організації праці виповнюється 90 років.
Епохальною подією, що мала вирішальний вплив на подальший розвиток соціально-трудових відносин, було її створення міжнародною спільнотою в 1919 році. Міжнародна організація праці (МОП) – спеціалізоване агенство системи ООН, яке має на меті просування принципів соціальної справедливості, міжнародно визнаних прав людини і прав у сфері праці. МОП у системі ООН має унікальну тристоронню структуру, в якій об’єднання роботодавців і працівників мають рівний голос з урядами в роботі керівних органів МОП. МОП нині нараховує близько 180 країн-членів. Діяльність організації забезпечується впровадженням у світ праці розроблених нею міжнародних стандартів – більш як 190 конвенцій і рекомендацій. Україна є членом МОП з 1954 року. За цей час вона ратифікувала 62 конвенції, з яких нині є чинними 43. Починаючи з 1996 року в Україні діє представництво МОП. Завдяки конструктивній співпраці з МОП Уряд України та соціальні партнери мають змогу отримати найкращий міжнародний досвід у сфері реформування соціально-трудових відносин. Ратифікація Україною Європейської соціальної хартії (переглянутої), а також таких важливих конвенцій МОП у сфері соціально-трудових відносин, як № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію, № 98 про застосування принципів права на організацію і на ведення колективних переговорів, № 144 про тристоронні консультації для сприяння застосуванню міжнародних трудових норм, № 154 про сприяння колективним переговорам, № 135 про представників працівників на підприємстві та можливості, що їм надаються, № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим урахуванням країн, що розвиваються, – сприяє утвердженню у суспільстві демократії, розбудові соціального діалогу на принципах трипартизму. Завдяки цій міжнародній організації з метою поліпшення соціально-трудових відносин у нашій країні діяли і діють програми та проекти МОП. Лише з 2000 року були започатковані такі з них як «Запровадження гнучких програм професійного навчання безробітних (1990-2002 рр.), «Сприяння та розвиток загальної системи професійної реабілітації інвалідів в Україні: створення Національного центру професійної реабілітації інвалідів» (2001 р.), «Викорінення найгірших форм дитячої праці» (2001-2003 рр.), «Україна: сприяння основним принципам та правам у світі праці» (2001-2005 рр.), «Консолідація правових та інституційних засад соціального діалогу в Україні» (2005-2008 рр.) тощо. У рамках останнього проекту у нашій області 23-24 листопада 2006 року проведений тристоронній семінар «Діяльність територіальної тристоронньої соціально-економічної ради в контексті становлення соціального діалогу в Україні». У країнах – членах МОП в період з 21 по 28 квітня 2009 року планується провести заходи з відзначення цієї дати. З нагоди 90-ої річниці МОП Україну з візитом відвідає директор Департаменту міжнародних трудових стандартів МОП пані К. Думбіа-Генрі. З метою відзначення річниці МОП Міністерство праці та соціальної політики України затвердило відповідний План заходів, у реалізації якого візьмуть участь і місцеві органи праці.
Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Інформаційні матеріали з нагоди 90-ої річниці Міжнародної організації праці"