![Підготовка кадрів для профтехосвіти неможлива без допомоги підприємств. Людмила Бєлова](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1224247422.jpg)
Заступник голови облдержадміністрації Людмила Бєлова взяла участь у республіканській селекторній нараді з питань реформування галузі професійно-технічної освіти, яку проводило Міністерство освіти і науки України.
Як зазначила в ході селектора заступник керівника області, Харківщина вже більше двох років бере участь в експерименті Міносвіти щодо фінансування закладів професійно-технічної освіти з обласного, а не загальнодержавного бюджету. Спираючись на пильний аналіз результатів, Людмила Бєлова зазначила, що експеримент має як свої переваги, так і недоліки.
Що стосується недоліків, заступник керівника області вважає, що обсяги підготовки вищими навчальними закладами інженерних кадрів безпідставно перевищують аналогічні показники підготовки робочих майже у 6 разів. Тому, за даними обласного центру зайнятості, серед вакансій підприємств 58% припадає на робітничі кадри.
"Нажаль, освітяни сьогодні не бачать необхідної підтримки з боку окремих керівників підприємств, - підкреслила Людмила Бєлова – Говорячи: "Дайте робітничі кадри!", такі керівники забувають про те, що їх треба не "брати", а спільно готувати – без підтримки та замовлень заводів профтехосвіта не зможе забезпечити попит!"
Заступник голови облдержадміністрації наголосила на тому, що на Харківщині попит, наприклад, на токарів перевищує пропозицію в 2,5 рази. Але заклади профтехосвіти продовжують готувати перукарів та поварів у кількості, яка перевищує потреби області. "Це не означає, що освітяни не розуміють пріоритетів, - підкреслила Людмила Бєлова, - це говорить про те, що деякі професії не приваблюють молодь, нажаль".
Що ж стосується фінансування галузі профтехосвіти з обласного бюджету, то за словами заступника голови облдержадміністрації, своєчасно виплачується заробітна платня викладачам, проводяться авансові оплати за енергоносії, виплачується стипендія студентам.
Крім того в 2008 році вперше за багато останніх років було профінансовано витрати на капітальний ремонт закладів профтехосвіти у сумі 1 мільйон 350 тисяч гривень.
Цього року, незважаючи на всі проблеми бюджетної сфери, в області план асигнувань на профтехосвіту (у порівнянні з 2007 роком, коли заклади були переведені на фінансування з державного на місцевий бюджет) збільшився на 78 мільйонів гривень, у тому числі на харчування студентів – на 56%, що становить 15 мільйонів гривень.
Втім, як наголосила під час селекторної наради заступник керівника Харківщини, при проведені експерименту по фінансуванню з місцевих бюджетів Міносвіти не вирішило ряд суттєво важливих питань. Зокрема, експеримент не мав науково обґрунтованого супроводу, в повній мірі законодавчого забезпечення, нормативно-фінансового врегулювання.
Як вважає Людмила Бєлова, ситуація кардинально може бути змінена, якщо на рівні держави прислухаються до пропозицій Харківщини та візьмуть на озброєння вже опрацьовані у нас моделі.
Заступник керівника обласної державної адміністрації переконана, що держава має на законодавчому рівні врегулювати обов’язкову участь роботодавця у процесі підготовки робітничих кадрів, соціального супроводу студентів, тощо.
"На думку керівників облдержадміністрації та освітньої галузі, попит на ринку праці необхідно не лише враховувати, його слід формувати з урахуванням перспективних напрямків розвитку економіки та забезпечення достойної якості життя людини!", - наголосила Людмила Бєлова наприкінці селекторної наради.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Підготовка кадрів для профтехосвіти неможлива без допомоги підприємств. Людмила Бєлова"