![Черкаська область, наповнюючи бюджет, продовжує нарощувати свій економічний потенціал](http://www.oda.ck.ua/images/news/news1006_b.jpg)
Соціально-економічна ситуація в області є стабільною, про що свідчить аналіз показників за І квартал поточного року, - запевнив перший заступник голови облдержадміністрації Петро Гаман, під час наради з питань у соціально-економічного розвитку та наповнення бюджету області .
В роботі наради, яка відбулася 7 квітня, взяли участь голови райдержадміністрацій, голови районних рад, міські голови міст обласного значення; керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Для Черкащини останні роки були періодом активного розвитку економіки області. Щорічно зростали обсяги промислового виробництва, залучених інвестицій, розвивалася зовнішньоторговельна діяльність, створювалися робочі місця, зростала заробітна плата. Все це дозволяло з року в рік збільшувати надходження до бюджетів усіх рівнів але вже більш ніж півроку область живе в умовах фінансової та економічної кризи, яка є однією з найтяжчих за останні роки, -
За словами першого заступника голови облдержадміністрації Петра Гамана, з початку 2009 року ситуація дещо змінилася.
- За підсумком січня-березня цього року в області спостерігається спад промислового виробництва на рівні 15 відсотків. І хоч, у порівнянні з іншими областями ми маємо одну з найкращих ситуацій, все ж, з огляду на минулі роки, це не той результат, який може задовольнити. Стабільна динаміка збережена у агропромисловому комплексі, так, очікується навіть незначний приріст обсягу валової сільськогосподарської продукції.
Позитивним є той факт, що на сьогодні стабільно наповнюються бюджети всіх рівнів. До зведеного бюджету надійшло коштів на 9,6 відсотка більше, ніж за аналогійний період торік. Доходи державного бюджету зросли на 8,9 відсотка, місцевих - на 11 відсотків, - зазначив Петро Гаман.
Що стосується виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, то тут заборгованість відсутня. Всі заплановані бюджетні видатки фінансуються у звичайному режимі.
Черкаська область завжди була привабливою для інвесторів і, незважаючи на вплив фінансової кризи, найближчим часом планується відкриття нових потужних підприємств з іноземними інвестиціями.
Пріоритетною у роботі облдержадміністрації залишається робота із підприємствами щодо своєчасної виплати заробітної плати. Зокрема, відповідні структури облдержадміністрації працюють із тими керівниками підприємств, які під прикриттям кризи вирішили, що заробітну плату платити не обов’язково.
Підсумовуючи обговорення, Петро Гаман наголосив, що надалі основними завданнями залишається вирішення проблем нарощування виробництва всіх видів продукції, максимальне наповнення державного та місцевих бюджетів, забезпечення ефективного витрачання бюджетних коштів.
Іншим, не менш важливим питанням, є мінімізація впливу негативних фінансово-економічних проявів на стан соціальної захищеності населення області.
Також Петро Гаман нагадав, що в області діє Комітет з питань стабілізації економічних процесів, який оперативно реагує на соціально-економічні виклики часу.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаська область, наповнюючи бюджет, продовжує нарощувати свій економічний потенціал"