Голова облдержадміністрації Олександр Черевко зустрівся з Головою Пенсійного фонду України Олексієм Зарудним, який був на Черкащині з робочим візитом.
За словами Олексія Зарудного, Черкащина перевиконує план по збору коштів до Пенсійного фонду. Це свідчить про те, що в області працюють підприємства, і люди отримують заробітну плату.
За даними статистики, за 3 місяці нинішнього року план надходження коштів до обласного пенсійного бюджету виконано на 107,6%. Коштів зібрано на 21,8 млн. грн. більше проти відповідного періоду минулого року.
Губернатор має оптимістичні прогнози на майбутнє, оскільки за останніми даними, агропромисловий комплекс області дав великі прибутки.
«Перспективи в області хороші. За словами першого заступника міністра аграрної політики Юрія Лузана, аграрії області отримали прибутків більше як на мільярд гривень, тоді як минулого року прибутки складали 512 мільйонів гривень. Рентабельність агропромислового комплексу області становить 27%, тоді як по Україні –– у середньому 13%. Тому Черкащина у своїй господарській діяльності робитиме акцент на агропромисловому виробництві та переробній промисловості», – говорить Олександр Володимирович.
Начальник управління Пенсійного фонду в області Володимир Багрійчук зазначив, що налагоджена тісна співпраця між управлінням Пенсійного фонду та облдержадміністрацією, органами прокуратури, податковими органами. Питання пенсійного забезпечення громадян розглядається щопонеділка на координаційній нараді за участю всіх керівників обласного рівня. Перший заступник голови облдержадміністрації Петро Гаман щовівторка проводить наради з моніторингу соціально-економічної ситуації в області, в тому числі щодо виплати заробітної плати, ринку праці, пенсій. Розглядаються ці питання і на колегіях облдержадміністрації.
«Нинішня ситуація потребує постійного контролю», – переконаний Олександр Володимирович.
Губернатора турбують неплатежі до Пенсійного фонду. «До роботи з боржниками ми залучаємо прокуратуру, обласні контролюючі органи. Проте, ряд великих підприємств мають борги, і керівники цих підприємств шукають шляхів уникнути відповідальності», –– говорить Олександр Черевко.
За словами Олексія Зарудного, справжньою проблемою для Пенсійного фонду є «неофіційна» заробітна плата, банкрутство підприємств, спад виробництва.
Голова Пенсійного фонду зазначив, що ситуація з банківською системою нині стабілізувалася, і всі пенсіонери, що обслуговуються через банки, отримують пенсії безперебійно. Таким чином Пенсійний фонд підтримує банківську систему.
Олексій Зарудний поіноформував керівництво області про можливі зміни у пенсійному законодавстві. Він переконаний, що в Пенсійному фонді достатньо коштів, аби своєчасно виплачувати пенсії. Крім того, незважаючи на кризу, очікується підняття розміру пенсій: з 1 липня – на 14 грн. 20 коп, а з 1 жовтня – на 28 грн. 40 коп.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Пенсії в області виплачуватимуться своєчасно"