![У Черкасах відбувся перший фестиваль скелелазіння й альпінізму](http://www.ckrada.com/images/news/635.jpg)
Минулої неділі у місті проходив перший в історії Черкас скелелазний фестиваль “Running Man 2009”. У ньому взяли участь 17 осіб, з яких троє – зі Сміли, один із Житомира, а також один вихованець Черкаської академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Організатор фестивалю – Черкаська міська федерація альпінізму й скелелазіння.
Свої навики спортсмени демонстрували на спеціальному тренажері “Башта” – старій 25-метровій водогінній башті з цегли, на якій перед змаганнями організатори вибили спеціальні пристосування для альпінізму. Усього під час фестивалю учасникам було представлено три скелелазних дистанції, дві з яких складніші, а одна – легша. Змагалися спортсмени за показниками швидкості та складності. Тобто, окрім часу, судді враховували умілість учасників та те, на яку висоту вони забиралися. Залежно від складності, проходження кожної дистанції оцінювалося балами.
- Усіх учасників змагань поділили на три вікові групи: 10 – 13 років, 14 – 16 років і старше 16-ти, – говорить голова правління Черкаської міської федерації альпінізму й скелелазіння В’ячеслав Полежайко. – Цікава боротьба виникла в наймолодшій віковій групі, де змагалися дві дівчинки – учениці Черкаської ЗОШ №2 Руслана Булова й Олена Редька. Вони не хотіли поступатися одна одній і всю дистанцію йшли майже одночасно. У результаті перше місце поділили на двох дівчат.
Не менш запеклою, за словами В’ячеслава Олександровича, була боротьба й у віковій групі від 14 до 16 років. Перемогу тут святкував Микола Олійник, а другим був Володимир Русович. Серед юнаків у найстаршій віковій групі І місце посів Дмитро Михайленко, ІІ місце виборов Рустам Цюра, а ІІІ-тє – Денис Бортніков. Серед дівчат тут перемогла Анна Гайдученко, другу сходинку посіла Катерина Попова.
Переможці змагань отримали медалі, відзнаки міськвиконкому та призи від спонсора. Організатори заходу наголошують, що скелелазний спорт залишається відкритим для всіх охочих, незалежно від рівня їхньої підготовки. Метою ж фестивалю була популяризація альпінізму в Черкасах, а також залучення якомога більше дітей до цього нового виду спорту.
– У день змагань і наступного дня до мене зверталося чимало людей. Вони, зокрема, запитували, де відбуваються тренування, о котрій годині та як можна записатися до секції, – зазначає В’ячеслав Полежайко. – Надалі плануємо розвивати цей спорт у Черкасах. Сподіваємося, що все більше дітей буде приходити в нашу секцію зі скелелазіння, яка розпочне свою роботу з 20 квітня. Тож запрошую всіх бажаючих дітей щопонеділка, середи і п’ятниці з 15:00 години до спеціального тренувального залу, який знаходиться на вул. Калініна, 47. А також закликаю батьків, щоб приводили своїх діток у нашу секцію.
Довідка: Торік у Черкасах була створена Черкаська міська федерація альпінізму і скелелазіння. За рік існування в місті облаштовано спеціальну залу для тренування дітей з цього виду спорту. Нині вже 5 дітей займається скелелазінням у Черкасах. Для того, щоб секцію визнали офіційно потрібно щонайменше 12 осіб.
Контакти: Голова правління Черкаської міської федерації альпінізму і скелелазіння, тренер Полежайко В’ячеслав Олександрович – 56-01-98; +380637669614.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах відбувся перший фестиваль скелелазіння й альпінізму"