Наприкінці березня керівництво комунального підприємства «Черкасиводоканал» та ВАТ «Азот» підписали мирову угоду. Після кількарічної судової тяганини ці підприємства дійшли згоди щодо варіанту погашення заборгованості водоканалом за очистку стічних вод. Замість попередніх 13,9 мільйонів гривень боргу ВАТ «Азот» погодився на «мирові» 8,7 млн. грн. Про це розповів на прес-конференції у середу міський голова Черкас Сергій Одарич. Зустріч проходила за участю генерального директора ВАТ «Азот» Андрія Коваля і директора КП «Черкасиводоканал» Сергія Овчаренка.
За словами міського голови, компроміс з «Азотом» можна вважати спільною перемогою міста, хімічного підприємства і «Черкасиводоканалу». Крім цього, водоканал отримав «знижку» у 40% за єдиної умови, що відразу ж перерахує «Азоту» 1,5 мільйони грн.
30 березня комунальне підприємство здійснило перший платіж у розмірі 1,5 мільйони гривень. Саме на цю суму рішенням останньої сесії міської ради було поповнено статутний фонд «Черкасиводоканалу». Аби почати гасити борг перед ВАТ «Азот», довелось зменшити видатки на благоустрій міста на 500 тисяч гривень, по Програмі «Безпечне житло» на 179 тисяч грн. та на 821 тис. грн. зменшити видатки, передбачені на придбання сучасних контейнерів для сміття та оновлення парку машин для збору сміття.
Надалі протягом року щомісяця «Черкасиводоканал» перераховуватиме ВАТ «Азоту» по 600 тисяч гривень заборгованості – різниці в тарифах за очистку стічних вод за 2007-2008 роки.
—Таким чином у березні наступного року ми повністю розрахуємось із «Азотом», – підсумував директор «Черкасиводоканалу» Сергій Овчаренко. – Що ж стосується питання передачі очисних споруд «Азоту» на баланс міста, то це питання поки що «зависло», і уже більше року наше звернення знаходиться на розгляді у Фонді держмайна України.
Нагадаємо, у травні 2007 року ВАТ „Азот” звернулося до черкаського водоканалу з пропозицією переглянути ціни на послуги з очищення стічних вод. На той час тариф на очистку 1 тис. м3 стоків становив 175 грн. „Азот” запропонував підвищити цей тариф до 487 грн. До того ж керівництво хімічного підприємства заявило, що за таким тарифом водоканал має заплатити за послуги з початку 2007-го року, тобто заднім числом.
На початку липня, у результаті тривалих переговорів місто домовилося з керівництвом „Азоту”, що обґрунтованою ціною буде 372 грн. за 1 тис. м3 стоків, і ці тарифи набудуть чинності з 1 січня 2008 року. Але 18 грудня минулого року Господарський суд Черкаської області ухвалює рішення про встановлення тарифу для водоканалу на рівні 487 грн., і суд зобов’язує водоканал укласти договір з „Азотом” на такий тариф з 1 січня 2007 року. Потім водоканал виграв Апеляційний суд у Києві, після цього – 10 червня – Вищий Господарський Суд України скасував рішення апеляції і залишив чинним рішення Господарського Суду Черкаської області. Тоді ж водоканал заявив, що готує апеляцію у Верховний Суд, але як стало відомо, Верховний Суд навіть не взяв цю апеляцію до розгляду.
Генеральний директор ВАТ «Азот» Андрій Коваль висловив впевненість, що нині підприємство перейшло від періоду непорозумінь з містом до тісної співпраці.
— Дискусії по тарифу на очистку стічних вод виникли ще у травні 2007 року. — зазначив Андрій Коваль. — Поки тривали перемовини суттєво змінились складові тарифу. В тому числі – витрати на електроенергію. Нинішній розмір тарифу близький до істини. Дійсно, за останні два роки «набігла» значна сума боргу «Водоканалу» перед «Азотом». Проте усі ми маємо працювати на благо городян і, передовсім, дбати про місто, де всі живемо.
Андрій Коваль запросив Сергія Одарича відвідати підприємство. Сергій Олегович радо відгукнувся на цю пропозицію. Проте зауважив, що проблеми хімічного гіганта знає не з чуток, адже двічі, будучи вже міським головою, особисто відвідував завод, зустрічався з трудовим колективом. Тому йому відомо чим живе підприємство.
З огляду на місячник з благоустрою, який триває в Черкасах, керівник «Азоту» запропонував допомогти місту прибрати вкрай засмічені території довкола підприємства. Більш того – Андрій Анатолійович висловив готовність взяти участь у загальноміському суботнику, який проходитиме 11 квітня в Черкасах.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Черкасиводоканал» і «Азот» знайшли спільну мову та підписали «мирову угоду»"