![Міська влада кардинально змінює підхід до розміщення зовнішньої реклами в Черкасах](http://www.ckrada.com/images/news/641.jpg)
Порядок укладання договорів, проплату за користування місцем розміщення рекламних засобів та самі тарифи на рекламу в Черкасах планує змінити міська влада в цьому році. Спеціалісти міськвиконкому розробили кардинально новий проект рішення “Про затвердження порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Черкаси”, який нині проходить повну процедуру оприлюднення.
За цим проектом, введено нову платню за пріоритет. Це означає, що від моменту вибору місця розміщення реклами до його затвердження на сесії міської ради рекламодавці повинні заплатити 25 % від загальної суми за його так зване “бронювання” – пріоритет. Тобто це потрібно для того, щоб ніхто інший за цей час, який може тривати як мінімум три місяці, не міг узяти обране місце для розміщення своєї реклами.
– Узагалі, ми умовно поділили місто на три зони: червону, першу і другу. У червоній зоні, до якої належать головні міські площі, Пагорб Слави, культові споруди і кладовища, розміщувати будь-який рекламний засіб заборонили. У першій зоні (центральна частина міста) заборонені масивні рекламні щити (біл-борди) і троли (реклама на тролейбусних лініях). Лише в другій зоні, до якої належить решта території міста, дозволили розміщувати будь-які рекламні засоби, – пише на своєму блозі http://sergiygura.livejournal.com заступник міського голови Черкас Сергій Гура.
До зовнішньої реклами віднині належать: аудіо реклама з переміщенням і без, реклама на урнах, сміттєвих баках, лавочках, зупинках. Крім того, зовнішньою рекламою тепер є акція з демонстрацією продукції, а також така, що переміщується фізичною особою. Тобто, скоро на вулицях міста не можна буде просто так ходити в рекламному костюмі й роздавати листівки перехожим. За такий вид поширення інформації, за словами заступника начальника управління планування та архітектури Департаменту архітектури, будівництва та землеустрою Черкаського міськвиконкому Оксани Поліщук, стягуватиметься плата в розрахунку за добу.
– Усунення всіх видів порушення буде покладено на муніципальну інспекцію, – зазначає Оксана Миколаївна. – Крім того, по-новому тепер буде стягуватися плата за самі носії. Якщо раніше при обрахуванні плати за наземну рекламу враховували площу рекламної поверхні, то тепер братимемо кошти за площу самого місця, на якому розташована реклама. Тобто, якщо це біл-борд, то за розмір земельної ділянки, на якій він стоїть (площа горизонтальної проекції + 0,5 метра).
Ще одне нововведення дозволить вирішити проблему з соціальною рекламою. Полягає воно в тому, що оператори рекламного ринку, які розміщують рекламні конструкції на території міста за договором повинні надавати 10 % своїх рекламних площ під соціальну рекламу. Тобто, якщо міська влада хоче розмітити яку-небудь рекламу соціального спрямування, вона звертається до цих рекламних агентств, і ті розміщують її безкоштовно. Причому, крім забезпечення місця, оператори рекламного ринку ще мають самі розробити макет, надрукувати його й наклеїти.
– Черкасці, напевно, уже мали змогу бачити соціальну рекламу на біл-бордах міста про нові телефонні номери оперативних служб, тарифи за комунальні послуги, звернення міської влади щодо проведення загальноміського суботника, іміджеві рекламу КП «Дирекція парків» – підкреслила Оксана Поліщук.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міська влада кардинально змінює підхід до розміщення зовнішньої реклами в Черкасах"