23 березня 2009 року в Брюсселі відбулася Спільна міжнародна інвестиційна конференція Україна – ЄС з питань модернізації газотранзитної системи України. Українську сторону на заході представляли Президент В.Ющенко, Прем`єр-міністр Ю.Тимошенко, Віце-прем`єр-міністр Г.Немиря, Міністр палива і енергетики Ю.Продан, т.в.о. міністра закордонних справ В.Хандогій, та ін. В ході Конференції керівництво України підтвердило відкритість до співробітництва і гарантувало виконання зобов`язань щодо приведення енергетичного сектору України до європейських норм та стандартів, що розглядалося як передумова інвестування коштів з боку міжнародних фінансових установ. За підсумками Конференції Прем`єр-міністром України, членами Європейської Комісії та керівництвом міжнародних фінансових установ (ЄІБ, ЄБРР, СБ) підписано спільну заяву, у якій закріплені взаємні наміри та подальші кроки сторін у контексті модернізації газотранзитної системи України, в т.ч., зазначені зобов`язання України.
24-25 березня відбувся державний візит Президента України В.Ющенка до Чеської Республіки. В.Ющенко провів зустрічі з Президентом ЧР В.Клаусом у вузькому колі та у розширеному форматі. Було обговорено широке коло питань сучасного розвитку двосторонніх відносин між Україною і Чехією, європейської та євроатлантичної інтеграції України, регіональної безпеки, актуальні міжнародні проблеми. В контексті обговорення пріоритетів Чеського головування в Раді ЄС Президент ЧР В.Клаус запевнив у повній підтримці євроінтеграційних прагнень України, поінформував про підготовку інавгураційного саміту Східного партнерства, який має відбутися у Празі в травні ц.р. Обговорювались питання щодо підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, дорожньої карти започаткування безвізового режиму між Україною та ЄС, скасування візових зборів для українських громадян тощо. Президент України В.А.Ющенко наголосив, що Східне партнерство не може розглядатись як альтернатива вступу України до ЄС. Президент ЧР В.Клаус запевнив, що Чеська Республіка послідовно підтримує Україну щодо вступу до НАТО та вважає набуття нашою країною повноправного членства в Альянсі важливим для системи безпеки на європейському континенті. Особливу увагу було присвячено питанням енергетичної безпеки та постачанню енергоносіїв до європейських країн. Президент України поінформував про підсумки інвестиційної конференції щодо модернізації ГТС України, що відбулася 23 березня ц.р. у Брюсселі. Президент України подякував за підтримку чеською стороною встановлення у Празі пам`ятника Т. Шевченку, визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років та участь чеської делегації у Міжнародному форумі у Києві, присвяченому 75-м роковинам цієї трагедії. У присутності двох президентів була підписана Угода між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Чеської Республіки щодо стратегічних авіаційних перевезень. Під час другого дня державного візиту Президента України до Чеської Республіки В. Ющенко виступив на Європейському банківському і фінансовому форумі. Серед учасників цьогорічного Форуму були Прем`єр-міністр ЧР М.Тополанек, Голова Чеського Національного банку З.Тума, Міністр фінансів Франції К.Лагарде, Заступник Генерального секретаря Організації Економічного Співробітництва і Розвитку П.-К.Падоан, Президент Федерального Резервного банку Ч.Еванс, президент Асоціації регіональних банків РФ А.Аксаков, керівники національних банків Словаччини, Сербії, Казахстану, Південно-Африканської Республіки. Значною подією для українсько-чеських відносин у сфері культури стало відкриття В.Ющенком на одній із центральних площ Праги пам`ятника Тарасу Шевченку у рік 195-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Під час зустрічі В.Ющенка з представниками української громади в Чеській Республіці було обговорено широке коло питань щодо забезпечення національних потреб українців та вручено державні нагороди представникам української громади та чеським високопосадовцям.
25-26 березня Прем`єр-міністр України Ю.Тимошенко здійснила робочий візит до Японії. У рамках візиту відбулися зустрічі з Прем`єр-міністром та Міністром фінансів Японії, заходи за участю керівників провідних японських корпорацій („Панасонік”, „Міцубісі хеві індастріз”, „Номура Холдінг”, „Сумітомо”, „Міцуї”, „Марубені”, „Міцубісі”, „Соджіц”), Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу „Кейданрен”, парламентської Асоціації дружби Японія – Україна, представників політичної, ділової та наукової еліти Японії, Громадської ради Японії з міжнародних дружніх обмінів. Глава Уряду України дала інтерв`ю низці провідних японських ЗМІ. За підсумками переговорів прем`єр-міністрів України і Японії оприлюднено Спільну заяву.
Інвестиційний Форум„Подолання проблем та перспективи інвестиційної діяльності в Україні”
24 квітня 2009 року у Львові відбудеться Інвестиційний Форум „Подолання проблем та перспективи інвестиційної діяльності в Україні”. Учасники заходу – представники органів виконавчої та місцевої влади, Торгово-промислових палат, підприємств, асоціацій, банків та компаній-інвесторів – матимуть змогу ознайомитися з пріоритетним инапрямками інвестиційним потенціалом західного регіону України, налагодити прямі контакти з представниками бізнесу та потенційними інвесторами. У ході Форуму будуть обговорюватися питання рентабельності інвестиційної діяльності в Україні в умовах світової фінансової кризи, висвітлюватимуться перспективи інвестування у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській областях.
Питання підготовки та проведення Форуму координує ТОВ „Юридична компанія „Ейч.Ді.Партнерз” (м. Львів, вул. Гнатюка, 20-22, офіс 50). Додаткова інформація за тел.: +38 (032) 243 83 45, 243 83 46, факс: +38 (032) 255 06 41.
Источник: Волинська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Події зовнішньої політики України"