А все почалося ще в XV столітті, коли Христофор Колумб приплив до невідомого острова, де аборигени випускали з рота дим, курячи скручене тютюнове листя. Мандрівник вирішив привезти листя з Нової Землі. Ставлення до куріння було різним у всі часи: то рослині приписували цілющі властивості, то видавали заборони на куріння.
Нині, знаючи все про шкідливий вплив цигарок на здоров’я та попри високі ціни, люди все одно не можуть позбутися шкідливої звички. Аби з’ясувати, що думає сучасна молодь про куріння, кореспондент “Газети” вирішила провести соціологічне дослідження.
Серед загальної кількості респондентів (курці й некурці) були і чоловіки, і жінки, всього 60 осіб, по 20 від кожної вікової категорії: 13-17 – школярі, 18-23 студенти, 24-30 – випускники ВНЗ, працівники.
У підсумку виявилося, що 38% опитуваних колись спробували курити і після цього не можуть позбутися шкідливої звички, 45% – тільки пробували, а решта – 17% – навіть не тримали сигарети “в зубах”. Що ж найбільше спонукало чи могло б спонукати стати курцем? На думку 60%, це – власне бажання, мода на куріння – 7%, реклама тютюнових виробів – 5% і, що цікаво, майже третина (28%) обрали варіант “вплив моїх друзів”.
Попри те, що протягом останніх місяців вартість цигарок зросла і цю тенденцію спостерігатимуть і надалі, 53% схиляються до думки, що курці все одно не позбудуться шкідливої звички, якою б високою не була ціна. 35% опитаних вважають, що курець зменшить свою денну норму, 9% висловилося, що кинути курити можна тільки за власним бажанням, і лише 3% сказали, що курці відмовляться від цигарок, бо інакше доведеться відмовляти собі в чомусь іншому.
На запитання “Чи впливає реклама цигарок на бажання курити?” 42% респондентів відповіли “так”, “ні” сказало 11% і 47% вважають, що все залежить від кожної людини окремо. Останнім часом виробники тютюнових виробів роблять велику ставку на упакування своєї продукції, і, як з’ясувалося, вона має значення майже для третини (28%), 52% сказали, що не звертають уваги на коробку, п’ята частина респондентів вважає, що на яскраві кольори та привабливий дизайн “клюють” лише дівчата.
Дедалі частіше дискутують щодо куріння в місцях відпочинку. 27% опитаних прагне, щоб у таких закладах заборонили курити, але абсолютна більшість (71%) вважає за справедливе обладнання приміщень і для курців, і некурців, і лише 2% хоче, аби курити можна було всюди. Побутує думка, що курити – це модно, втім прихильників такої версії є лише 2%, а три чверті опитаних (76%) мають протилежну думку, решта, тобто 22%, обрали варіант “усе залежить від того, яке в тебе коло друзів”.
Негативного впливу цигаркового диму боїться більш ніж половина молоді (60%), 11% кажуть, що все одно рано чи пізно всі помруть, і 47% займають нейтральну позицію.
Уляна Бойко
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Лякають не ціни на цигарки, а наслідки..."