![Жителі Харківщини будуть пити чисту воду (оновлено)](http://kharkivoda.gov.ua/news_pics/1198337294.jpg)
На Харківщині буде впроваджуватися масштабна програма з контролю за якістю питної води. Про це повідомив голова облдержадміністрації Арсен Аваков під час ознайомлення з роботою лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП "Вода".
За словами керівника області, мова йде про те, аби у лабораторних умовах провести перевірку всієї води, що продається на території Харківщини. Тим більше, що лабораторія санітарно-епідеміологічного контролю якості води повністю відповідає світовим стандартам.
Дослідження води будуть проведені з ініціативи голови облдержадміністрації в рамках державної програми "Питна вода" із залученням всіх необхідних експертів. Передбачається також громадянський контроль з боку суспільства.
"Ми запросимо взяти участь авторитетних членів нашого громадянського суспільства в розробці механізму контролю й під час самої процедури, у тому числі, журналістів. У підсумку одержимо об'єктивну картину справ. Якщо в магазині буде продаватися вода з негативними характеристиками, поза залежністю від бажання виготовлювача даної води або торговельної марки, ця інформація буде опублікована", - підкреслив Арсен Аваков.
Після опублікування результатів досліджень, за словами керівника області, представники санепідстанції й управління захисту прав споживачів зможуть не допустити продажу неякісної води на території Харківщини. З іншого боку, маючи результати лабораторних досліджень, жителі області самі зможуть ухвалювати рішення щодо того, яку воду варто купувати.
Крім того, голова облдержадміністрації вважає за необхідне ввести систему моніторингу якості питної води в регулярний режим.
"Таким чином, ми зможемо чітко розробляти систему поліпшення ситуації. Зрозуміло, що виробник питної води буде розуміти, що з боку держави є регулярний контроль, і буде поліпшувати нагляд за якістю води, з одного боку, а з іншого боку - ми будемо чітко розуміти, у яких напрямках нам варто займатися поліпшенням якості води по території області", - підкреслив Арсен Аваков.
Мова йде як про відкриті джерела, наприклад, колодязі, так і про якість водопровідної води. "Ми, мабуть, не позиціонуємо водопровідну воду, як воду для щоденного питва й приготування їжі. До речі, констатую, що в усьому світі водопровідна вода не є водою для приготування їжі й для споживання людиною. Тому гнатися в цьому напрямку в спробах досягти стандарту якості, очевидно, не вдасться ніколи", - відзначив голова облдержадміністрації.
За словами Арсена Авакова, основне завдання в тому, аби харківська водопровідна вода була максимально високої якості й безпечною, але використовувалася все-таки в якості господарсько-побутової.
"А жителі області завжди повинні знати, що вода в таких-то джерелах, або в таких-то пляшках може бути, без сумніву, використана для питва й приготування їжі. Питання якості води має бути публічним, це буде сприяти поліпшенню її якості", - резюмував Арсен Аваков.
Источник: Харківська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Жителі Харківщини будуть пити чисту воду (оновлено)"