Так, за даними відділу кримінальної міліції у справах дітей управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області станом на 1 січня 2009 року зафіксовано 51 злочин, скоєний неповнолітніми. Серед видів злочинів переважають крадіжки особистого майна громадян, крадіжки, поєднані з проникненням у житло, також мають місце злочини проти життя, здоров'я особи та вбивства.
Згідно з офіційною статистикою у порівнянні з 2007 роком рівень злочинності у загальноосвітніх закладах зріс у 1,7 рази. За словами заступника начальна Головного управління освіти і науки В. Жукотинської, ріст злочинності спостерігається у Вижницькому, Герцаївському, Глибоцькому, Заставнівському, Кельменецькому, Новоселицькому, Сторожинецькому, Хотинському районах, м. Чернівці, а також у ВПХУ № 5 м.Чернівці та ВПУ № 24 м.Заставна, зберігається стабільно високий рівень злочинності у Сокирянському ВПУ. Разом з тим, на колегії відмітили, що наразі спостерігається стала тенденція до зменшення кількості дітей, які потрапляють у притулок. Так, протягом 2008 року в притулку перебували 133 учня, з них 20 - з інших областей, 113 - учні Чернівецької області, а сьогодні в притулку перебуває лише 23 учні. Як зазначає В. Жукотинська, сьогодні керівники навчальних закладів області співпрацюють з працівниками притулку, проводять профілактичні бесіди, вживають заходів щодо повернення дітей до місць постійного проживання та навчання, а також щодо усунення причин і умов, що сприяють цим негативним явищам. З метою попередження злочинності серед неповнолітніх активізовано роботу щодо виконання загальноосвітніми закладами Комплексної програми профілактики злочинності в Чернівецькій області на 2005-2010 роки, відповідних заходів Міністерства освіти і науки України, спільних заходів управління освіти і науки та відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС України в Чернівецькій області тощо. Щомісячно проводяться дні правових знань із залученням працівників кримінальної міліції у справах дітей, служби у справах дітей, працівників відділень дільничних інспекторів міліції та карного розшуку. Активізовано інформаційно-освітню роботу в навчальних закладах області щодо профілактики поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей, учнівської молоді, підвищення рівня вихованості, моралі учнівської та студентської молоді. В. Жукотинська повідомила, що з метою виявлення та обліку дітей, які пропускають навчальні заняття без поважних причин, бродяжать, жебракують, вчиняють правопорушення, спільно з кримінальною міліцією та службами у справах неповнолітніх проводяться профілактичні рейди-перевірки «Урок», «Діти вулиці», «Ігрові автомати», «Канікули», «Вечірнє дозвілля», «Підліток» тощо. Згідно аналізу щодо охоплення дітей навчанням, у у 2005 році не навчалося 83 школяра, 2006 року - 67, 2007року - 44, станом на березень 2009 року не навчається 40 учнів.Для покращення ситуації щодо охоплення дітей навчанням, створено рейдові групи, комісії з числа працівників органів управління освітою, навчальних закладів, відділів у справах сім'ї та молоді, служб у справах неповнолітніх, соціальних служб для молоді, кримінальної міліції, представників виконкомів місцевих рад, які відвідують та обстежують сім'ї з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах, складають відповідні акти.
На думку В. Жукотинської, керівникам навчальних закладів потрібно більш грунтовно вивчати умови проживання та виховання дітей і підлітків у сім'ях, виявляти неблагополучні сім'ї, у яких виховуються діти, вживати дієвих заходів відповідно з чинним законодавством до батьків (опікунів), які порушують право на освіту власних дітей, застосовують або реально загрожують вчиненням будь-якого насильства над ними. Адміністраціям професійно-технічних навчальних закладів варто підвищити внутрішній контроль (Сокирянський ВПУ, ВПУ № 3, ВПХУ № 5, Ставчанський професійний ліцей) та здійснити закріплення наставників за учнями, схильними до правопорушень та які поставлені на внутрішній облік училища. Згідно рішення колегії, вже незабаром обласне управління освіти і науки клопотатиме перед виконавчою владою про припинення торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями поблизу навчальних закладів, спортивних майданчиків, гуртожитків та розповсюдження комп'ютерної, відео-, ігрової продукції з віртуальним насильством, жахами, сексом, які руйнують духовність дітей.
Источник: Чернівецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На колегії обласного управління освіти вивчали стан роботи щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської і студентської молоді у навчальних закладах області"