Впровадження таких відділень покращить роботу пошти на селі і дасть змогу задовольнити потреби кожного споживача щодо поштових послуг. Про це сьогодні під час селекторної прес-конференції заявив генеральний директор Чернівецької дирекції держаного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" Ярослав Цюпак. Пересувне відділення поштового зв'язку - це спеціально обладнаний автомобіль, який відповідно до затвердженого маршруту буде здійснювати надання послуг в населених пунктах, де відсутні стаціонарні відділення поштового зв'язку. Крім того, в таких населених пунктах зберігаються листоноші, які будуть надавати всі види послуг на дому, а також в приміщеннях сільських рад чи інших будівлях центральної частини населеного пункту планується встановлення поштового ящика та вивіски про режим роботи пересувного відділення поштового зв'язку. Пересувному відділенню присвоюється поштовий індекс.
Принцип роботи пересувного відділення поштового зв'язку побудований таким чином: чотири рази на тиждень, у визначену годину, автомобіль прибуває в населений пункт, зупиняється в зазначеному місці та забезпечує поштовий обмін всієї вхідної та вихідної пошти, а також протягом встановленого часу (від 30 хвилин до 1 години) надає всі необхідні послуги поштового зв'язку для населення (приймання платежів та поштових відправлень, реалізація товарів першої необхідності, телефонних карток тощо). "Впровадження пересувних відділень на заміну стаціонарних пунктів поштового зв'язку ні в якому разі не погіршує можливості доступу споживачів до послуг пошти, - наголосив Ярослав Цюпак. - Пересувні відділення поштового зв'язку - це передовий світовий досвід з мобільності, ефективності і забезпечення схоронності об'єктів поштового зв'язку. Крім того, слід зазначити, що ця робота не передбачає скорочення жодного працівника пошти на селі". Генеральний директор Чернівецької дирекції держаного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" запевнив, що проблем із транспортом не буде - в наявності є необхідна кількість автомобілів, а у разі несправності у райони виїде інше авто.
В січні 2009 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку поштового зв'язку на 2009-2013 рр., розроблену Міністерством транспорту та зв'язку України. У Концепції передбачено здійснення структурних, технічних і технологічних перетворень із урахуванням рекомендацій міжнародних організацій, впровадження рішень із автоматизації, використання інформаційних технологій та розвитку нових послуг. Одним із ключових моментів програми, яка спрямована на розвиток та ефективне функціонування національного оператора, є оптимізація мережі поштового зв'язку, приведення її до стану збалансованості з існуючим попитом на послуги поштового зв'язку та у відповідність до світових тенденцій. Має здійснюватися поступове скорочення витрат на утримання поштової мережі. Протягом року в цілому по підприємству планується впровадження у 373 населених пунктах 60 пересувних відділень поштового зв'язку замість 193 пунктів.
Чернівецькою дирекцією УДППЗ "Укрпошта", як представником національного оператора поштового зв'язку в області, у відповідності зі схваленою Концепцією, розроблено і затверджено Програму розвитку поштового зв'язку Чернівецької області на 2009-2013 рр. Для оптимізації поштової мережі краю буде переглянуто та змінено принципи роботи сільських пунктів поштового зв'язку. Відповідно до Нормативів розвитку та розміщення у містах і сільській місцевості мережі об'єктів поштового зв'язку та поштових скриньок, затверджених Міністерством транспорту та зв'язку, стаціонарне відділення поштового зв'язку розміщується в населеному пункті з чисельністю жителів понад 2 тис. чоловік, або за умови достатнього обсягу робіт при передбачуваній рентабельності. В інших випадках для забезпечення доступу користувачів до послуг створюються пересувні відділення поштового зв'язку або надання послуг забезпечується листоношами на доставних дільницях.
Мережа поштового зв'язку Чернівецької області на сьогодні складається з 309 об'єктів, в т.ч. 39 міських відділень поштового зв'язку, 226 сільських відділень поштового зв'язку та 44 сільських пункти поштового зв'язку, відзначив Ярослав Цюпак під час спілкування з представники обласних та районних засобів масової інформації. Більшість пунктів мають мінімальні обсяги робіт, є нерентабельними та не відповідають Нормативам щодо розміщення стаціонарних відділень. До прикладу, у 55 об'єктах поштового зв'язку області в цілому за 2008 рік було прийнято для відправки менше 10 реєстрованих поштових відправлень (посилка, бандероль, лист з оголошеною цінністю), тобто менше одного відправлення на місяць, зазначив Ярослав Цюпак. В 2009 році дирекцією заплановано впровадження чотирьох пересувних відділень поштового зв'язку. З 1 квітня два такі відділення починають функціонувати у Заставнівському та Хотинському районах.
Після закінчення прес-конференції представники засобів масової інформації ознайомилися з пересувним відділенням поштового зв'язку. Як розповів пан Цюпак, в автомобілі встановлені необхідні технічні засоби для надання всього спектру поштових послуг, а саме: касовий апарат, електронна вага, стелажі для викладки товарів народного споживання тощо.
Источник: Чернівецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Створюються пересувні відділення поштового зв’язку"